Facebook Google+ Twitter

Album "12 groszy" Kazika wygrał w plebiscycie "25 lat wolności"

Program "Świat się kręci" zorganizował plebiscyt "25 lat wolności". Jego zwycięzcami zostali m.in. Kazik i jego "12 groszy", "Dzień świra" Koterskiego, a także Wojciech Kilar.

 / Fot. Bartek Kosiński/PolskapressePiosenka Kazika "12 groszy" wygrała w plebiscycie "25 lat wolności" i została piosenką 25 - lecia. Z tej okazji wytwórnia S.P. Records postanowiła wydać album "12 groszy" w wersji winylowej. Krążek ukaże się w limitowanym nakładzie na dwupłytowym winylu najwyższej jakości - 2x180 g. Od 3 czerwca album, który swoją premierę miał w 1997 r. i szybko zyskał status platynowej płyty, jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie S.P. Records - donosi wPolityce.pl.

W kategorii "Film 25 - lecia" wygrał "Dzień Świra" Marka Koterskiego, a tytułem Twórcy 25 - lecia nagrodzono nieżyjącego już kompozytora Wojciecha Kilara.

Najważniejsze wyróżnienie "Polaka 25 lat Wolności" otrzymał Jan Paweł II, a za najważniejszą przemianę cywilizacyjną wybrano wprowadzenie internetu. Tytuł "Miasta 25 lat Wolności" przyznano Gdyni.

W plebiscycie wyróżniono także sportowców. Laureatem plebiscytu w tej kategorii został Adam Małysz.

Za najważniejszy sukces 25 lat widzowie programu "Świat się kręci" uznali Wiel­ką Or­kie­strę Świą­tecz­nej Po­mo­cy. Nagroda za "Słowo 25 - lecia", czyli "Siema" również powędrowała do Jurka Owsiaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najbardziej trafione wydaje się być "Słowo 25-lecia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.