Facebook Google+ Twitter

Album "Czerń i Cień II" Bruno Światłocień w sprzedaży

"Czerń i Cień II" to druga płyta w dyskografii stacjonującej w Wejherowie formacji Bruno Światłocień.

 / Fot. materiały prasoweZespół Bruno Światłocień powstał z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 r w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę „Czerń i Cień” dla wytwórni Zoharum Records, która spotkała się z przychylną recenzją koneserów muzyki w kraju i za granicą (Teraz Rock, Musick Magazine). Styl zespołu to: dark wave, new wave, industrial noise i ambient. Na koncertach kapela gra energicznie na granicy: space rocka, kraut rocka, punka i nowej fali. Skład zespołu to: Bronisław Ehrlich- głos gitara, Kordian Sikorski - perkusja, Mateusz Ostapiuk - gitary i Mieszko Weltrowski - bas, Grzegorz Buller – klawisze. Gościnnie gra na klawiszach Michał Goran Miegoń(KIEV OFFICE, THE SHIPYARD), który współpracuje z Bruno Światłocień przy miksowaniu muzyki.

Dodatkowo płyta "Czerń i Cień" została uznana przez czytelników portalu rock3miasto.pl za "najlepszą płytę Pomorza 2013 roku". Pismo Musick Magazine uznało to wydawnictwo "najlepszym albumem 2013 roku" wśród polskich płyt (obok nowego albumu Wież Fabryk). W roku 2014 pod okiem Yacha Paszkiewicza nakręcony został klip do "Babilońskich Dam". W maju 2014 roku zespół był gościem Marka Sierockiego w Teleexpresie i opublikował teledysk do kompozycji "Powiew Morza" pochodzącej z nowej płyty "Czerń i Cień II" (reżyser Yach Paszkiewicz).

Nowy krążek jest promowany także teledyskiem do utworu "Wierny Sługa", który także został wyreżyserowany przez Yacha Paszkiewicza.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.