Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23679 miejsce

Album o historii policji górnośląskiej

Nakładem Wydawnictwa Prasa i Książka Grzegorz Grzegorek w Katowicach, ukazał się interesujący i pożyteczny album pt. Policja autonomicznego Województwa Śląskiego.

 / Fot. Skan AKP
Publikacja zawiera interesujący zestaw dawnych fotografii i dokumentów, w tym wiele dotąd nieznanych, udostępnionych przez osoby prywatne a także archiwa (Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Państwowe w Katowicach), muzea i policyjne izby tradycji. Autorami są dr Janusz Mikitin i Grzegorz Grześkowiak, byli policjanci, pasjonaci historii policji.
Prezentację materiałów podzielono na rozdziały: Komendanci, Umundurowanie, Służba, Szkolenie, Sport, Rodzina policyjna. Cześć zasadnicza poprzedza Wstęp, a kończy Posłowie.

Janusz Mikitin jest członkiem Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rudzie Śląskiej, natomiast Grzegorz Grześkowiak to były członek prezydium Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach, działacz Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 i policyjnych grup rekonstrukcji historycznej. Obaj są autorami wielu cenionych opracowań dotyczących historii przedwojennych formacji policyjnych na Górnym Śląsku.

Miarodajnej recenzji naukowej udzieliła albumowi prof. Jadwiga Stawnicka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Publikacja zapewne nie zagrzeje miejsca na półkach księgarni, stając się ozdobą prywatnych i publicznych zbiorów kolekcjonerskich i bibliotecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.