Facebook Google+ Twitter

"Album przyjaciela (PIES i KOT)" - uwiecznić wspólne chwile...

Czworonogi nie od dziś uchodzą za najlepszych przyjaciół ludzi. O ile może kot zwykł chodzić swoimi drogami, o tyle pies jest najwierniejszym stworzeniem, jakiego może mieć człowiek. Natomiast oba zwierzątka są wspaniałymi towarzyszami dla dzieci. Ciekawym pomysłem było więc opracowanie pozycji "Album przyjaciela - KOT" oraz "Album przyjaciela - PIES" (koncepcja i tekst Wiktorii Międzybrodzkiej).

 / Fot. DEBIT"Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy" - stwierdziła kiedyś Colette, francuska pisarka powieści obyczajowo-psychologicznych i faktycznie jest w tym dużo prawdy. Każdy kiedyś miał (lub ma) czworonożnego przyjaciela. Niestety zwierzęta bardzo często są traktowane jako miłe prezenty dla dzieci. Nie ma w tym nic niewłaściwego o ile dziecko od początku będzie nauczone, że zwierzę to stworzenie żywe, którym trzeba się opiekować a nie zabawka, którą można wyrzucić, gdy dorośnie. Więź człowieka ze zwierzęciem może być bardzo silna, często nawet w przypadku bardziej niezależnych kotów. Gdy po wielu latach nadchodzi nieunikniona chwila rozstania, niekiedy dorosły już człowiek, pragnie oprócz wspomnień, posiadać namacalną pamiątkę po swoim przyjacielu.

Jako prezent dla dzieci posiadających swoje czworonożne "pociechy" warto polecić "Album przyjaciela - KOT" lub "Album przyjaciela - PIES". To bogato oprawione książki, w których dziecko może notować najbardziej interesujące chwile spędzone z psem lub kotem. Teksty (do uzupełnienia) w albumach są skonstruowane w taki sposób, aby dziecko mogło sporo nauczyć o zwierzętach domowych i obserwować ich zachowanie oraz charakter. Błyskotliwe, sugerowane wnioski (do wyboru) autorki stają w jednym rzędzie z własnymi obserwacjami indywidualnych cech psa lub kota. / Fot. DEBIT

Posiadacz książki (i czworonoga) wpisuje więc nie tylko oficjalne dane dotyczące zwierzęcia takie jak: imię, rasa czy wiek, lecz również uzupełnia informacje dotyczące okoliczności pierwszego spotkania, sposoby wspólnej zabawy, cechy charakteru, strategie proszenia o zabawę czy jedzenie, specyficzne rytuały czy mini-rozmówki. W taki właśnie sposób dziecko dodatkowo wzmacnia więź z czworonogiem poprzez lepsze zrozumienie jego potrzeb i własne obserwacje. Oprócz tego na każdej stronie znajdują się cytaty mniej lub bardziej znanych ludzi traktujące o kotach bądź psach. Dzięki temu maluch może dowiedzieć się, że "czarny kot przecinający drogę oznacza po prostu, że mu się śpieszy" (G.Marx) a "największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że nie będzie się śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" (S.Bulter).

 / Fot. DEBITGraficznie obie książki wyglądają podobnie i prezentują się bardzo dobrze - posiadają kwadratowy format i twardą, ale puszystą oprawę ze zdjęciami czworonogów po obu stronach. Oczywiście najważniejsze jest to, co w środku - tutaj oprócz bogato "serwowanych" zdjęć zwierząt i kolorowych stron, wydawca pozostawia czytelnikowi miejsce na wklejenie własnych fotografii z ulubieńcem. Nie trzeba zatem dodawać, że po wielu latach, gdyż po ukochanym towarzyszu pozostaną już niestety tylko wspomnienia, taka książeczka-album będzie prawdziwym skarbem.
 / Fot. DEBIT
"Album przyjaciela - KOT" i "Album przyjaciela - PIES" to dobre propozycje na prezent dla dziecka, które ma własne zwierzątko. Przede wszystkim uczą - odpowiedzialności, systematyczności i wyciągania wniosków, bawią - celnymi uwagami i interesującymi cytatami, przyciągają - bogactwem zdjęć i w dodatku są wolne od jakiejkolwiek przemocy (no może poza wizytą czworonoga u...weterynarza). Słodkie kociaki i pieski mają w tych pozycjach "potężnego" sojusznika.

Wydawnictwo DEBIT

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.