Facebook Google+ Twitter

Alchemy - szczegóły prac nad nowym projektem Clive'a Nolana

22 lutego w katowickim Teatrze Śląskim odbędzie się koncertowa premiera „Alchemy”, rockowego musicalu, nad którym przez ostatnie kilka lat pracował muzyk znany m.in. z Pendragon, Areny – Clive Nolan.

 / Fot. Materiały prasowePrzedstawienie zostanie zarejestrowane, a następnie wydane w formie DVD późną wiosną 2013 roku nakładem Metal Mind Productions.

Studyjna wersja albumu „Alchemy” będzie miała swoją pra-premierę właśnie 22 lutego ale tego dnia będzie ją można nabyć wyłącznie w Teatrze Śląskim. Do ogólnej sprzedaży album trafi kilka dni później – 25 lutego.

Nagrania do drugiego musicalu Clive'a Nolana zakończyły się późną jesienią. Dla artystów biorących udział w tym projekcie, lato i jesień 2012 upłynęły bardzo pracowicie. Ze względu na złożoną naturę samego musicalu, jak i na sporą
liczbę artystów, sesje nagraniowe okazały się ogromnym wyzwaniem pod względem organizacyjnym i ostatecznie przeprowadzane były etapami i w kilku różnych miejscach. Większość prac wykonano w londyńskim Thin Ice Studios, gdzie pod okiem Clive'a Nolana zarejestrowane zostały partie wokalne i instrumentalne. Część nagrań - gitary Marka Westwooda oraz partie pianina Claudia Momberga, powstały w studiu Nomad 51 w Birmingham (gitary) oraz Tauridstudios w Santiago w Chile (pianino).

Scott Higham: „Praca z Clive'm Nolanem nad jego kolejnym musicalem 'Alchemy'
jest fantastyczną przygodą. Dla perkusisty szczególny urok ma granie muzyki z temperamentem i nieco nieprzewidywalnej – odzwierciedla to zamysł autora! Nagrywanie jest zawsze świetną zabawą. Clive i ja pracujemy razem nad każdym utworem w studiu. Upewniamy się, że każdy zagrany dźwięk jest idealny – nic nie ma prawa umknąć! Od lat pracujemy razem w ten sposób, wiem więc bardzo dobrze czego Clive oczekuje od swoich muzyków. Cała ekipa 'Alchemy' stanowi świetny i dobrze zgrany zespół, mam więc nadzieję, że koncert w Polsce będzie się podobał!”

Poza ogłaszaną już wcześniej obsadą, w skład w której wchodzą m. in. takie gwiazdy rocka progresywnego jak Damian Wilson, Tracy Hitchings, czy Paul Menel, do 'Alchemy' dołączyli również muzycy klasyczni: Ian Stott (waltornia) i Penny Gee (skrzypce). Co więcej, na płycie CD, w krótkich partiach wokalnych, będzie można usłyszeć Johna Mitchella (Arena, It Bites) jak również autora szaty graficznej 'Alchemy', Graeme'a Bella. Wieloosobowy chór dodaje też mnóstwo energii.

Paul Menel: „Kiedy Clive Nolan zaproponował mi rolę Benjamina Greavesa, zgodziłem się natychmiast. Wreszcie nadeszła okazja wypełnienia życiowej ambicji - wcielenia się w rolę czarnego charakteru i rozstania się z towarzyszącym mi wizerunkiem 'Piotrusia Pana rocka progresywnego'! Za przyzwoleniem Clive'a dodałem nieco pikanterii i szorstkości moim partiom wokalnym, nie zatracając przy tym swoistego rodzaju niewinności Greavesa, który w gruncie rzeczy wypełnia tylko rozkazy. Jestem przecież na usługach Jagmana – postaci Andy'ego Searsa! Myślę, że na scenie będzie iskrzyć... i to jeszcze przed efektami pirotechników!”

W tej chwili artyści szykują się do międzynarodowej premiery 'Alchemy' planowanej na 22 lutego. Koncertowa wersja musicalu zostanie zarejestrowana w Teatrze Śląskim w Katowicach. Widzowie przybyli na te spektakl zobaczą na scenie prawie całą oryginalną obsadę. Jedynym wyjątkiem będzie rola Jessamine, wykonywana na płycie przez urugwajską artystkę teatralną i telewizyjną, Noel Calcaterrę. W Katowicach w tej roli wystąpi młodziutka aktorka, Soheila Clifford, na co dzień związana z londyńskim teatrem muzycznym.

Clive Nolan: „Dla mnie 'Alchemy' łączy się z trzema latami intensywnej pracy twórczej. Każdego dnia towarzyszyła mi ta historia, losy jej bohaterów i rodzące się dopiero koncepcje muzyczne. 'Alchemy' stała się nierozerwalną częścią mnie. Nagranie albumu CD jest w pewnym sensie oficjalnym przypieczętowaniem tego długiego procesu. A był to proces bardzo pozytywny! Teraz, na etapie miksowania utworów, wreszcie mogę usłyszeć wszystkie utwory brzmiące tak, jakimi chciałem je słyszeć. To naprawdę wspaniałe uczucie!”

Przypomnijmy, że „Street Fight”, jedno z dwudziestu siedmiu nagrań jakie znajdują się na płycie „Alchemy”, dostępne jest do odsłuchu na oficjalnym kanale Metal Mind Productions w serwisie YouTube w tym miejscu.

Zapraszamy 22 lutego 2013 roku do Teatru Śląskiego na jedno z najciekawszych wydarzeń sezonu
- muzyczne przedstawienie „Alchemy”! Tego wieczoru odbędą się jeszcze dwa dodatkowe koncerty – lubianej w Polsce niemieckiej formacji RPWL oraz The Paul Menel Band.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.