Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3243 miejsce

Aldona Plewińska. Modelka zdolna zorganizować cały wszechświat

Modelka to nie tylko ładna twarz i sylwetka, ale przede wszystkim siła charakteru - historia niepełnosprawnej modelki.

www.matleena.pl / Fot. Magdalena PietrzakAldona Plewińska - osiemnastoletnia uczennica jednego z katowickich liceów. Wesoła i uśmiechnięta. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i geografią. Nie lubi narzekania, flegmatyczności i kłamstwa. Na pozór nie odróżnia się od swoich rówieśników. Jednak Aldona od urodzenia jest niepełnosprawna.

Dlaczego ja?

Aldona nie ma obydwu rąk i jednej nogi. Na pytanie dlaczego jest niepełnosprawna wyjaśnia: - Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi z medycznego punktu widzenia. Po prostu taka się urodziłam, mimo tego, że na USG wszystko było podobno w porządku.

Ludzie nie ułatwiają jej życia. Czasami spotyka się z negatywnymi reakcjami, których woli nie wspominać. - Staram się żyć tak, żeby w oczy nie rzucała się moja niepełnosprawność. Jestem osobą bardzo otwartą i szczerą, chcę, żeby właśnie dzięki temu ludzie mnie zapamiętali - mówi Aldona.

Z opowiadań mamy wnioskuje: - Gdy byłam mała, nie było łatwo, bo ludzie patrzyli na mnie jak na małego potwora. Teraz do takich reakcje podchodzę z dystansem, a często nawet nie zauważam, że ktoś dziwnie patrzy - zwierza się Aldona.

 / Fot. Robert ZielińskiZdecydowała się nie korzystać z protez kończyn. Protezy rąk służyłyby jej tylko ze względów estetycznych, więc uważa, że takich nie potrzebuje. Proteza nogi spowodowała ostre zapalnie trzustki, a w wyniku tego dwumiesięczny pobyt w szpitalu. - Teraz mam lekkie obawy przed jej założeniem. Ona ma taki duży, wysoki, twardy kosz, który muszę założyć na brzuch i stąd to zapalenie - podkreśla Aldona.

Wiele osób mogłoby jej pozazdrościć wiary w siebie i energii. Nie załamuje się, stara się patrzeć z optymizmem na przyszłość. - Pytanie dlaczego mnie to spotkało zadaję sobie tylko i wyłącznie w momentach kompletnej słabości. Na przykład kiedy chciałabym niesamowicie coś zrobić, ale wiem, że nie mogę i najprawdopodobniej nie będę mogła - przyznaje Aldona. - Uważam, że każdy człowiek tak naprawdę powinien cieszyć się z tego co ma, bo jest niesamowicie dużo osób na świecie, które mają dużo gorzej, a potrafią się cieszyć i czerpać z życia to, co najlepsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Wiara w siebie oraz pozytywne patrzenie na życie u Aldony - to to co mi się w tym artykule naprawdę podoba ; ))
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. Agnieszko M. przeraża mnie ten pesymizm w wielu P. wypowiedziach. Przydało by się właśnie przypatrzeć Aldonie i z niej brać przykład. Ja mogę tylko bić brawa dla jej waleczności, siły, uporu - ty już wygrałaś i jesteś wielka. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł przeczytałam z dużym zainteresowaniem ( tematyka jest bliska memu sercu!) i uznaniem dla ALDONKI:))
Piękna i bohaterska postawa: dystans do siebie i do świata, pasja i odwaga życia, pomimo tak wielkiej niepełnosprawności...
Wielu zdrowych nie odznacza się takim charakterem!
Uznanie dla Autorki artykułu za dobry, humanitarny tekst:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest piękne. Ludzie zazwyczaj oceniają drugiego człowieka patrząc na jego wygląd. Taksują spojrzeniem ciało, kształty. Nie patrzą na duszę , na Ducha, który jest piękniejszy od ciała . A tu mamy wspaniałą, piękną, mądrą i dzielna dziewczynę dziewczynę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy materiał i inspirujące zdjęcia. Osobowość modelki bezdyskusyjnie na plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia są fantastyczne. Może i kontrowersyjne ale jest w niech to coś. A gra w klasy rewelacyjna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczyna budzi ogromny szacunek, bierze swoje życie w garść i nie czeka aż ktoś zrobi coś za nią.
Zdjęcia ciekawe, klimat trochę rodem z deviantart, mi się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiś mam niesmak po obejrzeniu tych fotografii ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 Pani Agnieszko! Przy okazji dziękuję za inspirację...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie komentował bym tak tych zdjęć nie znając ich kontekstu... Może to jakaś forma terapii dla modelki. W każdym razie te zdjęcia pokazują że Aldona ma duży dystans do siebie i do swojej niepełnosprawności. Szczerze podziwiam osoby takie jak ona - nie poddające się przeciwnościom i z optymizmem realizujące swoje życiowe cele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.