Facebook Google+ Twitter

Ale Cyrk-i Nowe! - po raz drugi w Ostrowcu Świętokrzyskim

18 listopada 2016 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się trzydniowa druga edycja Festiwalu Sztuk Przeróżnych "Cyrki Nowe", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki.

Plakat festiwalu Cyrki Nowe 2016. / Fot. Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej BajkiFestiwal ma charakter interdyscyplinarny, prezentujący różne oblicza sztuki, a głównie fuzję sztuk cyrkowo - kuglarskich i form teatralnych, kabaretowych i innych ciekawych zjawisk z pogranicza sztuk. - Chcemy promować tzw. Nową Falę Cyrku, czyli cyrku bez zwierząt. - mówi jego dyrektor artystyczny Rafał Biesiada.- Festiwal ma charakter familijny, co oznacza, że jego przedstawienia będą kierowane do różnych grup wiekowych. Nie zabraknie pokazów i warsztatów dla przedszkolaków, jak i dla seniorów. Przez trzy dni działania odbywać się będą w różnych częściach Ostrowca Świętokrzyskiego (Miejskie Centrum Kultury, Szkoła z Pasją, Biuro Wystaw Artystycznych, ODS "Malwa"). W tym roku na festiwal przyjadą przedstawiciele "Polskiego Teatru Alternatywnego", przedstawiciele sztuk kuglarskich, znawcy polskiej muzyki tradycyjnej, artyści wizualni i wielu innych. Na zakończenie wystąpi Jim Williams ze spektaklem "Liquidmime nie żyje".

A Festiwal Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe 2016 zainauguruje występ dyrektora artystycznego imprezy, Rafała Biesiady, który w kinie "Etiuda" zaprezentuje dla grup szkolnych spektakl "Rufi Rafi show i przyjaciele". Nie zabraknie wielu innych pokazów i przedsięwzięć teatralnych, m.in. Teatr Realistyczny ze Skierniewic pokaże spektakl "Atrapa i utopia", Teatr Naumiony z Ornontowic - przedstawienie "Kopidoł", a miejscowy Teatr Doraźny - spektakl oparty na poezji Bolesława Leśmiana "Ballada bezludna".
Szczegółowy program festiwalu
Sobotnie przed - i wczesne popołudnie to przede wszystkim warsztaty "Otwarta przestrzeń kuglarska", a wśród nich warsztat wokalno-teatralny "Odkrywanie pieśni" prowadzony przez Damiana Borowca, ABC skręcania balonów (poprowadzi je ekipa Sklepu Animatora), żonglerka dla zaawansowanych (prowadzi Kamil Malecki), monocykl dla początkujących (prowadzący: Howard Malanowski). Szczegółowy program godziny wraz z miejscem odbywania się poszczególnych zajęć i prezentacji można znaleźć w załączonej powyżej ulotce. Logo Festiwalu Sztuk Przeróżnych. / Fot. Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki

Festiwal Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe 2016 w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończą się uroczystą galą w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa", podczas której nastąpi prezentacja nagrodzonych etiud nowocyrkowych z muzyką na żywo, a także wystąpi duet Anna Wojtkowiak - Williams i Jim Williams w spektaklu "Liquid mime nie żyje", za który twórcy otrzymali Grand Prix za najśmieszniejszy program i nagrodę publiczności podczas 27. festiwalu PAKA oraz 32. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.
Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, a festiwal współfinansowany jest z dotacji celowej udzielonej z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w 2016 roku w ramach realizacji zadania "Festiwal Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.