Facebook Google+ Twitter

Ale Kino! Ale festiwal!

W dniach 4-10 grudnia, odbędzie się w Poznaniu XXIX Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!".

Logo i plakat festiwalu / Fot. Plakat festiwalu Ale Kino!Na początku grudnia swoje święto w Poznaniu obchodzą młodzi kinomani. Już od prawie pięćdziesięciu lat, organizowany jest Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Od dwudziestu lat, jest to impreza międzynarodowa, organizatorzy zapraszają znane postacie światowego kina. W tym roku pojawi się dwóch laureatów Oskara - Jiří Menzel z Czech oraz Co Hodeman z Kanady.

Na tegorocznej, XXIX już edycji, zobaczyć będzie można 37 filmów pełnometrażowych, oraz 70 produkcji krótkometrażowych. Filmy zostały podzielone na sekcje, dzięki temu łatwiej można odnaleźć się w programie. Szczegółowy plan festiwalu oraz informacje o biletach są dostępne na stronie www.alekino.com. Imprezę co roku odwiedza ponad 10 tys. kinomanów, więc z kupnem biletów nie można czekać na ostatnią chwilę.

Dwie sekcje konkursowe - filmy aktorskie i filmy animowane zostaną ocenione przez trzy niezależne składy jury. Oprócz tradycyjnego zespołu, składającego się z profesjonalistów branży filmowej, na ten festiwal powoływane są dwa dodatkowe. Jury Dziecięce składające się z uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz Jury Młodych, zbierające licealistów i studentów.

Poza filmami zgłoszonymi do konkursu, przewidziano przegląd najnowszych filmów dla dzieci i młodzieży. Podczas festiwalu prezentowane będą produkcje powstałe w latach 2009-2011 z całego świata, pokazujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych - podczas wyjątkowych seansów, atmosferę festiwalu, wraz z rodzicami, będą mogły poczuć dzieci nawet dwuletnie. Z myślą o zbliżającym się Euro 2012, przygotowano specjalną sekcję - kino z piłką.

Przegląd sekcji zakończy blok "Ale historia!", który prezentuje współczesne procesy społeczno–polityczne.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.