Facebook Google+ Twitter

Aleja Anny Walentynowicz w Gdańsku zamiast alei Zwycięstwa?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-25 00:36

Komitet uczczenia pamięci Anny Walentynowicz chce, by al. Zwycięstwa w Gdańsku została przemianowana na imię legendarnej działaczki Solidarności, która zginęła w katastrofie rządowego Tupolewa pod Smoleńskiem.

Portret Anny Walentynowicz. / Fot. G.MehringWniosek skierowany już do przewodniczącego Rady Miasta Gdańska czeka teraz na opinię prezydenta miasta. Decyzję poznać mamy we wrześniu. - Pragniemy, by pozostał ślad po życiu, działalności i śmierci pani Anny Walentynowicz - napisano we wniosku. Komitet zapewnia, że zainteresowanie jest duże.

- W ciągu paru dni zebraliśmy kilkaset podpisów. W internecie za petycją opowiedziało się już prawie 300 osób. Głosy poparcia dostajemy także w formie tradycyjnych listów czy e- maili - przekonuje Joanna Radecka, jedna z autorek wniosku.

Członkowie komitetu są przekonani, że Anna Walentynowicz zasługuje na taki hołd. - Jest dla nas wzorem i symbolem walki o niepodległość. Nie bez przyczyny nazywa się ją matką
Solidarności. Gdyby nie ona, wydarzenia Sierpnia '80 potoczyłyby się inaczej - mówi Radecka. - Zginęła w Smoleńsku wraz z prezydentem, jego małżonką i elitą polityczną kraju. Do końca walczyła o Polskę.

Adrian Dampc

Więcej czytaj na stronach Dziennika Bałtyckiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Jest dla nas wzorem i symbolem walki o niepodległość" - a zwycięstwo nie jest symbolem walki o niepodległość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.