Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12441 miejsce

Aleją sław - Jan Ptaszyn Wróblewski

Jan Ptaszyn Wróblewski to kolejny bohater zamojskiej Alei Sław. – Grzesiu, ja chyba byłem wtedy w Twoich butach – żartował 4 września podczas uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Jan Ptaszyn Wróblewski na Alei Sław w Zamościu / Fot. AbkJan Ptaszyn Wróblewski w towarzystwie swojej żony Ewy odsłonił tablicę upamiętniającą jego wieloletni wkład w kulturę i promocję naszego regionu. - Nie byłoby jazzu w Zamościu, gdyby nie Grzesio Obst i gdyby nie on, nie miałbym tutaj do czego przyjeżdżać. Chyba, że z innych względów. Powiem Państwu w tajemnicy, dlaczego ja przyjeżdżam do Zamościa - ponieważ nie ma lepszego miejsca do wypicia kawy, niż tam, w tamtym narożniku w ogródku i to wieczorkiem, kiedy wszystkie światełka się świecą - rozpoczął Jan Ptaszyn Wróblewski. - Fajnie mam z tym Zamościem. To on mnie wybrał i same przyjemności mnie tutaj spotykają. Byłem od początku do końca tym wszystkim przerażony i nadal jestem. Jakoś nie nadaję się do tego, wolałbym wyjąć saksofon i coś zagrać - wtedy bym wiedział, co robię. Ale gdybym wcześniej wiedział, że mogę odcisnąć, co tylko chcę, to diabli wiedzą, co ja bym tam odcisnął - żartował Honorowy Obywatel Zamościa.

Na uroczystości nie zabrakło licznej publiczności - zaproszonych gości i mieszkańców miasta. Tablica została wykonana z brązu (40 x 40 cm) i jest dziełem zamojskiego artysty plastyka Bartłomieja Sęczawy. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Teresa Madej, a fundatorem PGE Zamojska Korporacja Energetyczna S.A. - "Sponsor Kultury Zamościa". Nad częścią artystyczną czuwali młodzi artyści z zespołu "Night Session Quintet". Jazzowe dźwięki brzmiały aż do późnych godzin wieczornych, kiedy to w hołdzie dla muzyka zagrali m.in. Zbigniew Namysłowski, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz oraz Piotr Baron.

Pierwszym bohaterem Alei Sław był śp. Jan Machulski. Kto pojawi się za rok? To jeszcze tajemnica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.