Facebook Google+ Twitter

Aleksander Grad odwiedził dziś gdyńską stocznię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-17 22:35

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad odwiedził gdyńską stocznię. Spotkał się z zarządem firmy i związkami zawodowymi. Wizyta miała na celu zapoznanie wszystkich stron z obecną sytuacją.

Aleksander Grad nie podjął się jednak oceny, jakie szanse na akceptację przez Komisję Europejską mają przesłane do Brukseli plany restrukturyzacji polskich stoczni. Minister przekonywał, że dokumenty wysłane do Brukseli są dobrze przygotowane, zaznaczył jednak, że Polacy oceniają je przez pryzmat emocji, a nie tak jak Komisja na chłodno.

W Gdyni gościli dziś również przedstawiciele potencjalnego inwestora - spółki ISD Polska. Prezes tej firmy Konstanty Litwinow zapewnił załogę, że nie będzie dużych zwolnień grupowych, choć docelowo w połączonych stoczniach w Gdyni i Gdańsku ma pracować o tysiąc osób mniej niż obecnie. Jak tłumaczył stan obniżonego zatrudnienia ma być osiągnięty dopiero w 2012 roku, a to oznacza zdaniem biznesmena, że biorąc pod uwagę strukturę wiekową zakładu nie dojdzie do zwolnień, ale większość sama przejdzie na emeryturę.

Rozmowy między inwestorem a związkami zawodowymi dotyczące umowy społecznej rozpoczną się już jutro w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.