Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25637 miejsce

Aleksander Grzegorz Turczyk - badacz Sochaczewa i nauczyciel

Od 27 lat jest nauczycielem historii, ukończył Uniwersytet Warszawski, jest magistrem historii. Od 2005 roku uczy w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie.

 / Fot. W24Pan profesor Aleksander Grzegorz Turczyk interesuje się dziejami zachodniego Mazowsza W szeroko pojętym średniowieczu (V- XV w), dziejami sochaczewskich rodów ziemiańskich oraz przeszłością ziemi sochaczewskiej.

Uprawia działalność popularyzatorską i ma w swoim dorobku ponad 100 artykułów związanych z przeszłością Sochaczewa i okolic. Napisał po raz pierwszy w swej książce pt. "Z Ziemi Sochaczewskiej" wydanej w 2002 roku, rozdział poświęcony "Władysławowi Ślewińskiemu " (1856-1918).

To on jako doświadczony badacz historii, pasjonat, opowiedział o życiu malarza,
5 października 2011 r. na pierwszym wydarzeniu artystycznym "Kocham Polskę..." w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie przy ul. Głowackiego 2.

Człowiek o wielkim poszanowaniu dla tradycji ,prawdy,a w szczególności prawdy historycznej. Skromny nauczyciel historii, uczciwy. Każde wydawanie książek to jego ciężka praca. Publikował w takich periodykach, jak "Spotkania z Zabytkami", "Puszcza Kampinowska", "Notatki Płockie", "Żyrardowski Rocznik Muzealny Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie", "Pomerania", "Ziemia Sochaczewska", "Wieści ze Starostwa", "Masovia Mater", "CDN. Notatnik Społeczno-Kulturalny Galerii Browarna", który był wydany w Łowiczu przez Andrzeja Biernackiego.

Aleksander Grzegorz Turczyk ,to autor książek "Z Ziemi Sochaczewskiej", "Historie Sochaczewskie", "Cmentarz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie" oraz współautor i współredaktor monografii "Szpital Powiatowy Św. Józefa w Sochaczewie".

Pan profesor poświęcił jedną z książek swojej ukochanej żonie,a swoim sercu zapewne wszystkie. Żona pana profesora była znanym kustoszem Biblioteki Miejskiej i czytelni w Sochaczewie, zawsze pogodna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.