Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34361 miejsce

Aleksander Kościów w Opolu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-21 14:46

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrem Kościowem, autorem kolejnej obiecującej powieści „Przeproś. Przewodnik gracza”.

Rozmowę z Aleksandrem Kościowem poprowadziła Anna Marchewka. / Fot. Magdalena Gajewska Po pierwszej książce, wydanym w 2006 roku „Świecie nura”, Kościów zyskał wśród czytelników bardzo dużą popularność oraz, nie zawsze idące z nią w parze, przychylne opinie krytyków. Po dwóch latach od udanego debiutu, pisarz powraca z nową porcją ciekawej i intrygującej literatury, która szybko została zauważona i wyróżniona nominacją do Paszportu Polityki 2008 (obok „Lodu” Jacka Dukaja i „Kieszonkowego atlasu kobiet” Sylwii Chutnik).

Pisarz po raz kolejny przybył do Opola na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wczorajsze spotkanie poświęcone było przybliżeniu czytelnikom najnowszej powieści Kościowa, ale i wyjaśnieniu kluczowych dla jego twórczości zagadnień i zjawisk współczesnego świata, jak np. newralgicznej „cywilizacji iluzji”. Umożliwiała to forma spotkania oparta na swobodnej dyskusji, prowadzonej przez Annę Marchewkę. W klimat książki wprowadzały czytane przez aktora, Andrzeja Jakubczyka, intrygujące fragmenty powieści.

Wieczór literacki z pisarzem zapoczątkował cykl spotkań promujących jego najnowszą powieść. Kolejne spotkanie już 3 lutego w Warszawie. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie wydawnictwa "Muza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.