Facebook Google+ Twitter

Aleksander Kwaśniewski na drodze POPiS-u

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej prowadzili zaawansowane negocjacje w sprawie zmiany ordynacji wyborczej do europarlamentu.

 / Fot. Prezydent.pl/domena publicznaDonald Tusk zerwał je na wieść o tym, że swoją listę tworzy również Aleksander Kwaśniewski. Media od dłuższego czasu spekulują na temat powrotu Kwaśniewskiego do polityki. Według Janusza Palikota, PO bardzo się obawia tego scenariusza.

Wcześniej politycy rządzącej partii dogadywali się z politykami, Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmiana ordynacji wyborczej. Istotą tego porozumienia było umocnienie dużych partii posiadających silnych liderów: "Rozmowy w sprawie listy krajowej toczyły się między PO i PiS, bo dla obu partii taka ordynacja byłaby korzystniejsza. Dla PO, ponieważ ma mocnego lidera takiej listy - Jerzego Buzka. A dla PiS, ponieważ pozwoliłoby to Jarosławowi Kaczyńskiemu, który sam nie wystartuje, lepiej kontrolować, kto z jego partii poleci do Brukseli"- czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Porozumienie to zbyłoby korzystne również dla Aleksandra Kwaśniewskiego, dlatego Donald Tusk wycofał się z niego w ostatniej chwili.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziś to wiemy, ale wczoraj czytaliśmy, że Kwaśniewski jest bee z powodu Kulczyka. Ponieważ Kwaśniewski siedzi w kieszeni Kulczyka (choć do końca nie mam takiego przekonania, bo to przecież Kwaśniewski rozdawał zabawki swego czasu a nie Kulczyk) to GW dość panicznie reagowała i waliła w byłego prezydenta jak w bęben.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieją, że to dzielenie skóry na niedźwiedziu, zostanie właściwie odebrane przez poddanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.