Facebook Google+ Twitter

Aleksander Kwaśniewski wróci do polityki

Pytany o to w ostatnim czasie przez dziennikarzy, odpowiadał, że przecież już to zrobił. Nieco więcej wyjaśnił programie „Co z tą Polską” Tomasza Lisa.

Czy polityk będący przez 10 lat prezydentem nie jest zbyt znudzony, czy wypalony, by wracać do polityki? Wygląda na to, że wcale nie. Aleksander Kwaśniewski planuje powrót. I to powrót w świetle jupiterów. Już wczorajsze słowa byłego prezydenta – „Chcę być ukochanym przywódcą” – jednych wzburzyły, innych uradowały, a na pewno stały się tematem niejednego forum. Pojawiają się głosy zarówno jego zwolenników jak i przeciwników, pytanie tylko, których jest więcej. Z sondażu Lisa wynikałoby, że jednak zwolenników – aż 82 proc. głosujących jest za tym, by Kwaśniewski utworzył własną partię.

Sondaż zapewne był mało reprezentatywny, ale wlał w niemal „emerytowanego” polityka niemałą dawkę dumy. „Nie wykluczam” – mówi, „Być może” – stwierdza i wydaje się brać to bardzo poważnie pod uwagę. Zakłada jak na razie jedynie pomoc dla centrolewicy, zachęcanie społeczeństwa do głosowania w wyborach i stworzenie alternatywy dla PiS-u? Jakie są szanse takiego niesprecyzowanego planu?

Większe niż powrót do swojego dawnego obozu. Tamten znalazł już sobie nowego przywódcę i nie koniecznie potrzebuje w swoich szeregach „starego wyjadacza”. Założenie własnej partii jest tu chyba lepszym wyjściem. I osobiście na to bym stawiała. Mimo pytania, pojawiającego się tu i ówdzie – czy on ma na to jeszcze siły? Myślę, że ma. Prezydentem już nie będzie, ale być może „wyhoduje” kogoś kto zastąpi braci Kaczyńskich?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

oby nie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

tomek =>pomoc centrolewicy zakłada pan Kwaśniewski, natomiast większe szanse na powodzenie (chociaz zapewne i tak niewielkie) jego własnej partii szacuję już ja sama:) - taki jest tego sens...

zx => bardzo mi się to wypunktowanie (podsumowanie) podoba :D:D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Charków - goleń.
2. Kalisz - parodia Ojca Świętego z Siwcem
3. Magisterium
4. "mogę zaśpiewać i zatańczyć" przed komisją sejmową
5. wchodzenie do samochodu przez bagażnik na Białorusi po pijaku;
6. Ucieczka po drabinie żeby uniknąć spotkania z dziennikarzami,
7. "Wybudowanie" obiecanych 10 mln mieszkań za 2 kadencje
8. Osocze
9. Czy Ałganow to szpieg sowiecki?
10. amnestia dla Sobotki
11. Polskie wojsko w Iraku
12. wypowiedzi w stylu: w czasie stanu wojennego PONIEŚLIŚMY wiele fiar
13.Zawetowanie sprzedaży mieszkań komunalnych lokatorów. Ale sobie załatwił mieszkanko po cenach z lat osiemdziesiątych.
14. owijanie się polską flagą w ONZ-ecie w tym samym stanie;
15. reklamowanie mebli Forte w trakcie prezydentury

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zakłada jak na razie jedynie pomoc dla centrolewicy, zachęcanie społeczeństwa do głosowania w wyborach i stworzenie alternatywy dla PiS-u? Jakie są szanse takiego niesprecyzowanego planu?

Większe niż powrót do swojego dawnego obozu." (swoją drogą chyba "na powrót" lub "powrotu")

Czyli z polskiego na polski, wyciągając sens zdań: Jakie są szanse powrotu do centrolewicy? Większe niż na powrót do centrolewicy...

Trochę za dużo ogólników jak dla mnie, nie wszystko chyba do końca przemyślane i zbyt powierzchownie przeanalizowane. Przez to niektóre wnioski dość wątpliwe. Jeszcze się wdarło jakieś "nie koniecznie", które się pisze razem i chaotyczna składnia gdzieniegdzie :). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.