Facebook Google+ Twitter

Aleksander Kwaśniewski zadeklarował poparcie dla Komorowskiego

W programie "Kropka nad i" w TVN24, były prezydent Aleksander Kwaśniewski zadeklarował, że w II turze wyborów zagłosuje na Bronisława Komorowskiego.

Aleksander Kwaśniewski / Fot. Wikimedia Commons"Komorowski jest gwarantem spokoju w polityce." - mówił były prezydent zachęcając do głosowania na marszałka sejmu. Kwaśniewski zaapelował również, by podobną decyzję podjęła cała lewica. Jako atut Komorowskiego, wymienił on przewidywalność. Ze słów byłego prezydenta można wysnuć wniosek, iż nie obawia się on monopolizacji władzy przez PO, bo jak zauważył, w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie można rozliczyć tę partię.

Kwaśniewski skrytykował jednocześnie rządy Jarosława Kaczyńskiego, które ten przywoływał, jako przykład w niedzielnej debacie. "To był rząd, w okresie od 1989 r., który przyniósł nam najwięcej nieporozumień, podziałów wewnętrznych, także osłabienia polskiej pozycji międzynarodowej" - stwierdził Kwaśniewski.

Źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Komorowski mówi bezosobowo. Czy to zarzut? Kaczyński za to mówi: "My chcemy, by Polska była silna" - oni pewnie nie chcą!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwię się, że Kwaśniewski poparł Komorowskiego, gdyż łatwo zauważyć jak ten coraz bardziej zbliża się do lewicy. Najpierw zmodyfikował swoje poglądy, by zdobyć głosy Napieralskiego, a potem zaczął działać komunistycznymi sposobami, jak można było zauważyć podczas debaty. Zamiast mówić co on ma zamiar zrobić dla Polski, mówił bezosobowo: trzeba zrobić, trzeba przestać itp. To że trzeba to każdy wie, ale co on by z tym zrobił i w jaki sposób, tego nie było. To tak jak za Gierka mówiło się: Pomożecie? Pomożemy :P Ja już mam dość komunistycznych rządów ;/ I te zarzuty wobec kontrkandydata, wyszukiwanie błędów, afer, nawet bezpodstawnych. Żenada. Niec chcę takiego prezydenta. Nie ufam mu ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie ręce na pokład. Wróg u bram:)
Najzabawniejsze w poparciu p. Kwaśniewskiego, jak i lewicy, dla p. Komorowskiego jest fakt, iż jest to poparcie przeciwko środowiskom, które dla lewicy były zawsze źródłem głosów. To poparcie przeciw własnemu elektoratowi. P. Komorowski nie jest reprezentantem biedniejszej części społeczeństwa. Reprezentuje biznes i media. Takie to mało lewicowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no była była... ciekawe tylko co mu PO obiecalo. z tego co slyszalem to prezydent Kwasniewski przygotowuje sie do obiecja PKOL, zeby potem wskoczyc do MKOL, moze nawet jako szef!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzja prezydenta Kwaśniewskiego nie zaskakuje, była do przewidzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.