Facebook Google+ Twitter

Aleksander Łukaszenka: Na Białorusi nie są łamane prawa człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 10:14

Łukaszenka twierdzi, że na Białorusi nie są łamane prawa człowieka i nikt nie ogranicza wolności mediów. Białoruski prezydent od wczoraj przebywający z oficjalną wizytą na Litwie chętnie udziela wywiadów litewskim mediom. To pierwsza od 10 lat podróż Łukaszenki do Wilna i druga po 14-letniej izolacji wizyta w kraju Unii Europejskiej.

Aleksander Łukaszenka przyjechał do Wilna wczoraj wieczorem. Dziś ma dojść do spotkania z prezydent Dalią Grybauskaite. Będzie to pierwsze spotkanie Łukaszenki z przywódcą unijnego kraju po zniesieniu przez Wspólnotę sankcji personalnych wobec Białorusi. W pierwszych godzinach swojej wizyty w Wilnie białoruski prezydent przekonywał, że w jego kraju nie są łamane prawa człowieka. - Każdy ma prawo do życia, do pracy, do edukacji, do ochrony zdrowia i informacji - tłumaczył Łukaszenka. - My demokrację rozumiemy dosłownie jest u nas demos - naród i jest kratos - władza - dodał białoruski prezydent.

Aleksander Łukaszenka wyraził również gotowość przeprowadzenia debat z każdym z białoruskich polityków pod warunkiem, że będzie to człowiek odpowiedzialny. Według Łukaszenki na Białorusi zachowana jest wolność mediów, a w kioskach można kupić dowolną opozycyjną gazetę. Białoruscy opozycjoniści przypominają, że tak nie jest, a za posiadanie lub kolportowanie prasy opozycyjnej można trafić przed sąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.