Facebook Google+ Twitter

Aleksander Smolar: Tak kończy się kariera Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński jest w ostatnim czasie bardzo aktywnym politykiem. Często zabiera głos w żywotnych sprawach gospodarki, rolnictwa, służby zdrowia, oświaty, polityki. Aleksander Smolar twierdzi jednak, że prezesowi PiS puszczają nerwy.

 / Fot. PAP/Jakub KamińskiKaczyński regularnie organizuje konferencje prasowe, maszeruje w demonstracjach ulicznych, przemawia w trakcie pochodów, udziela wywiadów dla prasy, radia i telewizji. Ma wyjątkowo pracowity okres, szczególnie przed końcem roku. Jak oceniają jego wypowiedzi osoby z przeciwnej strony sceny politycznej? Jedni żartują, inni kpią, a jeszcze inni czynią mu najróżniejsze przytyki i zarzuty. Czy słusznie?

"Tak kończy się kariera Jarosława Kaczyńskiego" - mówił wczoraj Aleksander Smolar, w rozmowie w Radiu ZET, komentując ostatnie poczynania PiS i prezesa partii. Kiedyś Jarosław Kaczyński budził podziw i obawę, a ta obawa miała w sobie "pewną powagę". Pamiętamy przecież fascynację tym wybitnym politykiem. Dzisiaj słyszymy o nim żarciki i śmiechy - powiedział rozmówca Moniki Olejnik.

Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego, przypomniał trzy wydarzenia, które w jego ocenie wskazują na to, że "Prawo i Sprawiedliwość straciło kontakt z rzeczywistością" - czytamy w portalu interia.pl. Przede wszystkim chodzi o wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej", w którym wspomina on swoje rozczarowanie sprzed lat, dotyczące faktu, że nie był internowany w czasie stanu wojennego w 1981 roku.

Pytany przez redaktor Monikę Olejnik o słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat powstania styczniowego, prezes Smolar zauważył, że zajmowanie się historią świadczy o tym, że "opozycja albo nie widzi, że są realne problemy, które interesują społeczeństwo, albo uważa, że takich problemów nie ma".

Trzecim argumentem rozmówcy Moniki Olejnik była reakcja prezesa Jarosława Kaczyńskiego na artykuł Cezarego Gmyza w "Rzeczpospolitej": "Trotyl na wraku tupolewa", po którym szef PiS powiedział, że pasażerowie samolotu Tu-154M zostali "zabici", "zamordowani". On zareagował natychmiast, stanowczo i ostro, choć, jak słychać ze środowiska PiS, była decyzja o tonowaniu reakcji. Widać było, że nie wytrzymał i dał się wciągnąć w awanturę - mówił Aleksander Smolar.

W ocenie prezesa Fundacji Batorego, Jarosław Kaczyński przegrywa, ponieważ "nie jest w stanie się kontrolować", a "zemsta kręci go najbardziej". "Napędza go nienawiść. To widać w każdym jego wystąpieniu". Dla każdego polityka i dla formacji politycznej takie zachowanie jest szkodliwe, najgorsze - stwierdził szef Fundacji Batorego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Aleksander Smolar - jest takie hasło w Wikipedii, warto poczytać
Każdy polityk ma prawo się pomylić, ale tylko jeden raz ma prawo się pomylić, bo jak robi to więcej to jest krętaczem politycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fundacja Batorego założona przez George'a Sorosa znanego spekulanta walutowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman trzymaj się ciepło. Pan Smolar i jemu podobne autorytety bez ustanku lat już wiele wieszczą koniec J.Kaczyńskiego i PIS-u. Paradoksem jest , że ci jego wrogowie zarzucają mu, że nie wygrał kilku ostatnich wyborów. To już nie jest nawet śmieszne tylko żenujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS rośnie poparcie?,żartujesz Pan.Jarkowi wzrasta co najwyżej parcie do władzy i ośmiesza się i całe PiS głupim gadaniem,a rośnie mu może rano,kiedy mu się siku chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Koźmiński , PR to ma prezes Kaczyński . Najdroższy PR- owiec p Kochan zarobił na nauce prezesa tylko w ostatnich miesiącach 200 tysięcy zł. Prezes sobie nie radzi ? Bieeeedny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łoj Smolar Smolar,przecie on nie mówi nic,czego kaczyści nie chcieli by usłyszeć.Co prawda na takim gadaniu,nie zyskuje,ale i nie traci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.