Facebook Google+ Twitter

Aleksander Szczygło o armii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-16 09:20

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł PiS Aleksander Szczygło obawia się, że rząd nie zdąży z profesjonalizacją armii w zaplanowanym terminie.

Gość "Sygnałów Dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że nie sposób jest tego dokonać w ciągu półtora roku.

Były minister obrony narodowej wśród elementów składowych polskiej armii, które należy wzmocnić wymienił obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową oraz marynarkę wojenną.

Dodał, że w ciągu najbliższych ośmiu-piętnastu lat należy zrealizować tak zwany program czołgowy polegający na modernizacji polskich wojsk pancernych.

Aleksander Szczygło zaznaczył przy tym, że finansowanie unowocześniania armii powinno być realizowane w ramach planów rządowych, gdyż środki Ministerstwa Obrony Narodowej, nawet przy zwiększającym się budżecie resortu, będą niewystarczające.

Wiceszef Komisji Obrony Narodowej odniósł się również do parafowania przez rządy Polski i Stanów Zjednoczonych umowy o instalacji elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w naszym kraju. Zdaniem Aleksandra Szczygły podpisanie tego porozumienia jest jedną z najważniejszych decyzji w dziedzinie obronności Polski ostatnich lat, a najważniejszą od wstąpienia naszego kraju do NATO. Zdaniem posła PiS decyzja ta spowoduje wzrost bezpieczeństwa Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.