37035 miejsce

Aleksandra Dawidowicz zdobyła Puchar Świata w kolarstwie górskim

Na koncie Oli znajduje się już Mistrzostwo Świata i Mistrzostwo Europy. Teraz, po ostatnim z serii konkursie PŚ w Schladming może cieszyć się także tytułem najlepszej na świecie w kategorii wiekowej do 23 lat.

Aleksandra Dawidowicz z medalem pozuje do zdjęcia na warszawskim lotnisku Okęcie. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPolka zapewniła sobie zwycięstwo w Pucharze Świata już w przedostatnim konkursie rozgrywanym w Champery, gdzie dotarła na metę na 9. miejscu. Tym samym Dawidowicz została pierwszą polską kolarką, która w jednym roku wygrała wszystkie najważniejsze imprezy w kolarstwie górskim.

W Schladming zwyciężyła Austriaczka Elisabeth Osl, a Ola uplasowała się na 9. miejscu. Druga z Polek, Anna Szafraniec w zawodach w Schladming była tuż za podium, natomiast Paula Gorycka zajęła 21. miejsce.