Facebook Google+ Twitter

Aleksandra Jakubowska stanie przed sądem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-19 09:19

Dzisiaj ma rozpocząć się proces w sprawie nieprawidłowości przy ubezpieczaniu elektrowni Opole. Oskarżonych jest 18 osób. Wśród nich była posłanka Aleksandra Jakubowska - która miała przyjąć ponad milion złotych łapówki, i jej mąż Maciej - około 500 tysięcy złotych.

Obok nich na ławie zasiądzie były opolski baron lewicy - Jerzy Sz. - który zdaniem prokuratury otrzymał 90 tysięcy złotych. Pieniądze mieli otrzymywać od firmy ubezpieczającej Elektrownię Opole.

Proces miał rozpocząć się 5. marca ale z powodu nieobecności jednego z oskarżonych rozprawę przełożono na dzisiaj. Nieobecność Tomasza R. mecenas Andrzej Płaza tłumaczy tym, że być może nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Dzisiaj powinien pojawić się na sali dla własnego dobra - dodaje mecenas.

Proceder miał polegać na tym, że elektrownia na ubezpieczenie w 2002 wydawała ponad 10 milionów złotych Początkowo firmę ubezpieczały towarzystwa ubezpieczeniowe i tutaj powołano brokerów którzy pośredniczyli w transakcji za co kasowali ponad 20 procent składki. Było to prawie dwa miliony złotych i połowę tej sumy brokerzy mieli przelać na konta Aleksandry Jakubowskiej, której teraz grozi 12 lat pozbawienia wolności i Jerzego Sz. któremu grozi 8 lat wiezienia. Pięć osób w czasie pierwszej rozprawy zapowiedziało dobrowolne poddanie się karze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.