Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6346 miejsce

Alergia na kochanka?

Kichanie w łóżku? Zazwyczaj podejrzewa się roztocza. A tymczasem może to kochanek jest przyczyną wystąpienia objawów alergii?

 / Fot. Maciej Czajkowski PAPCzy reakcje alergiczne mogą wystąpić przy intymnym kontakcie z drugim człowiekiem. Lekarze z lekkim uśmiechem podchodzą do tematu, ale nie wykluczają, że alergia na innych ludzi nie jest mitem. Dr Monika Bąk-Sosnowska, psycholog kliniczny w Zakładzie Psychologii ŚUM w Katowicach, w filmie "Czy możemy mieć alergię na ludzi?" przyznaje, że nie miała jeszcze okazji spotkać pacjenta, który uważa, że ma alergię na drugą osobę - oczywiście w dosłownym znaczeniu tego słowa. Jednak uważa, że jest to możliwe - ciało człowieka może w ten sposób sygnalizować niechęć do spotkanej osoby, np. poprzez pojawienie się wysypki. Warto zadać sobie pytanie: co może wywoływać takie reakcje organizmu?

Rzadkie, udokumentowane przypadki alergii na partnera, dotyczą uczulenia na jego spermę. Reakcję alergiczną mogą wywoływać białka z wydzieliny prostaty lub składniki spermy pochodzące z pokarmów, napojów czy leków przyjmowanych przez mężczyznę. Problem wykrywa się za pomocą specjalnego testu - wykonuje się go 9-24 godziny po stosunku. Pobiera się śluz z kanału szyjki macicy i sprawdza, czy plemniki żyją - jeśli się nie ruszają, to świadczy to o tzw. wrogości śluzu szyjkowego.

Ludzie traktują problem bardzo poważnie i szukają porad w internecie. Na jednym z forum wypowiada się maga2007: "mam poważny problem, otóż... zauważyłam, że podczas pocałunków przez partnera występuje u mnie pieczenie w tych miejscach. Nie wiem dlaczego tak się dzieje (...), wszystko mnie swędzi. Byłam u ginekologa, pobrano próbkę do cytologii i wyszła zmiana flory bakteryjnej. Najwidoczniej mój organizm broni się od czegoś, ale od czego??" Jednak nie należy wpadać w panikę - podobno pomaga regularne współżycie i terapia nasieniem. W przeważającej liczbie przypadków obywa się bez leczenia farmakologicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mówiąc serio drogie Panie - jestem absolutnie przekonana, że alergia na partnera istnieje. Pojawia sie i narasta z upływem czasu i chyba ma podłoże nerwowe na tle narastającej niechęci do partnera, niemożności wyjścia z impasu spowodowanego zachowaniami wywołanymi jego - nazwijmy to ogólnie - sposobem bycia i życia.
Znam taki przypadek; ciężkie objawy alergiczne, łącznie z zagrożeniem życia (obrzęk Qiunckego) ustały po rozwodzie i ustaniu bezpośrednich kontaktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komuś nie pasuje,że ta strona się rozwija;););)A ja tu będę klikać specjalnie!!!
Może Sławo dołączmy do wycieczek interpersonalnych????
Może robi się nudno?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo
Ktoś nas bardzo pilnuje!!!!!!!!!
Może lepiej niech swoje brednie wykasują!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo.....Z tą alergią to poważny problem!!!!!!!!
W sądzie mój były mąż tak oto wypowiedział się: Moja żona nigdy nie dowiedziałaby się o zdradzie ,nie miał bym dziecka z cudzego łoża ,gdyby moja kochanka nie miała uczulenia na lateks".wszystkiemu była winna alergia!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo..;);)To jest problem;)
Wprawdzie nie wystąpiły u mnie opisane wyżej reakcje alergiczne,zauważyłam natomiast inne objawy;)
Zastanawiam się ,dlaczego w moim przypadku czynnik wywołujący alergię występuje zazwyczaj po dwóch latach?(piszę o kochanku oczywiście);).Dlaczego alergia nie atakuje natychmiast ?
Tekst Pani Włoszek świetny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Popieram propozycję Sławy-należy się promocja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo, promujesz siebie?..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.