Facebook Google+ Twitter

Alex Chacón i jego nowoczesne dzienniki motocyklowe

Spędził 3 lata w podróży poruszając się motocyklem. Odwiedził 36 krajów, przejechał 200 000 tysięcy kilometrów odkrywając przy tym najbardziej specyficzne miejsca na ziemi oraz najbardziej unikalnych ludzi świata.

 / Fot. Alex ChacónJest profesjonalnym fotografem oraz kamerzystą. Nazywa siebie również mówcą, gdyż podczas swoich wypraw odwiedza różnego rodzaju konferencje organizowane na całym świecie aby porozmawiać o potrzebie organizowania akcji charytatywnych. Jego najbardziej znana przygoda to samotna podróż motocyklem z Alaski do Argentyny trwająca 500 dni podczas której zbierał pieniądze dla dzieci z Ugandy. Swoje wyprawy dokumentuje na blogu www.modernmotodiaries.com poprzez unikalne zdjęcia oraz filmy. Jego trudy pracy zostały przedstawione na całym świecie w tysiącach czasopism, międzynarodowych wiadomościach oraz wywiadach.

Jego działalność powinna być inspiracją dla każdego, kto chciałby w przyszłości zwiedzać świat, a przy okazji połączyć przygodę życia z pożytecznym - i pomagać w ten sposób innym.

Alex Chacón jest absolwentem Uniwersytetu w Teksasie, gdzie z wyróżnieniem nauki biomedyczne, żywienia oraz chemii. Przed rozpoczęciem studiów doktoranckich wyruszył na podbój swoich marzeń motocyklem, zobowiązując się przy tym do podnoszenia świadomości w każdym z napotkanych krajów jak ważna powinna być dobroczynność. Aby uzyskać środki na swoją wyprawę sprzedał samochód, telewizor oraz ubrania a swój dom w rodzinnym El Paso zamienił na nowy - odtąd nim został motocykl, którym przemierzał szlaki na całym świecie. Spędził 3 lata w podróży. Odwiedził 36 krajów, przejechał 200 000 tysięcy kilometrów odkrywając przy tym najbardziej specyficzne miejsca na ziemi oraz najbardziej unikalnych ludzi świata. Wszystko na rzecz 2 najważniejszych dla niego rzeczy - przygody oraz czynienia dobra.

Zapisy z wypraw oraz unikalne fotografie można znaleźć na stronie www.modernmotodiaries.com

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.