Facebook Google+ Twitter

Alexandra Pacula - Moj nowojorski świat - nowojorska wystawa

W Nowym Jorku 19 lutego w galerii "Mighty Tanaka" odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Paculy, która potrwa do 12 marca 2010 r.

Plakat Wystawy Alexandry Paculy / Fot. Bogdan WegrzynekW Nowym Jorku 19 lutego w galerii "Mighty Tanaka" odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Paculy, która potrwa do 12 marca 2010 r.

Alexandra do Nowego Jorku przyleciała wraz z rodzicami mając zaledwie 14 lat. Śmiało można powiedzieć, że urodzona 12 lutego 1979 roku artystka spędziła ponad polowe swojego życia w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczyła się pod okiem wspaniałych profesorów sztuki. Pacula w 2003 roku skonczyła rysunek i malarstwo na Mason Gross School of the Arts, Rutgers, The State University of New Jersey, New Brunswick, NJ, a potem 2006 MFA- Painting/Drawing, Montclair State University, Montclair, NJ.

Alexandra Pacula / Fot. arch.AlexandraPaculaJej sztuka jest rozpoznawalna wszędzie-– to taki wschodzący Picasso - uważają krytycy mówiąc, że Pacula ma swój własny styl, tak wyrobiony jak własnoręczny podpis. Tylko czekać, kiedy jej obrazy będą wisiały w największych galeriach świata i będą licytowane w najlepszych domach aukcyjnych. Mimo młodego wieku Alexandra ma na swojej liście wiele wystaw w bardzo prestiżowych miejscach, jak i znaczące wyróżnienia. Trzy największe to w roku 2007 Winner of Project 30 competition i w roku 2008 Winner of Saatchi Showdown Competition i Besto of show, Galery 364, Realisty or Fantasy.

Obraz amalowany prez Alexandre Pacula / Fot. Bogdan WegrzynekMagdalena Wypych tak opisuje artystkę: "Styl Alexandry jest unikalny i od razu rozpoznawalny. Mieści się gdzieś pomiędzy realistyczną pocztówka a abstrakcją, stanowiąc interpretację otaczającego świata. Jej obrazy są "blurr", są jak rozmazane fotografie, jak widzenie krótkowidza lub próba uchwycenia świata w ruchu. Nawet bez ich interpretacji, w moim krytycznym umyśle pojawiło się wrażenie piękna, gdy z nimi obcowałam. Szczególne wrażenie wywarły na mnie głębokie, wyraźne kolory, kalejdoskop bieli i czeluść czerni; długie pociągnięcia pędzla podkreślające ruch; głębia."

Serdecznie Zapraszam

Obraz namalowany przez Alexandre Pacula / Fot. Bogdan Wegrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Alexandra jest malarzem niez=tuzinkowym.
Pozdrawiam Serdecznie Bogdan

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem i obejrzałem.Cool.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widocznie oddalenie od ojczystej ziemi w Polakach wyzwala, niemal nadprzyrodzone siły. Zamieszczone impresje obrazowe, prawdziwie mnie zachwyciły. Może by małą galerię z wystawy? Dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak potrafi !!!! A mnie cieszy, że takie rzeczy dzieją się w Big Apple.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.