Facebook Google+ Twitter

Alexis Show Michała Witkowskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-07-26 09:44

Big Book Cafe zaprasza na drugą odsłonę Literackiego Stand-upu. 28 lipca o godz. 20.00 na performatywnej scenie wystąpi Michał Witkowski z Alexis Show.

 / Fot. Adrian BlachutMichał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, powraca w wielkim stylu. W swojej najnowszej powieści; której premiera zapowiadana jest na jesień; stworzył nową baśń o tej Innej. Witkowski pisarz i performer nigdy nie przestaje być sobą. Ale tym razem, już na pierwszy rzut oka widać, że obok absurdalnego poczucia humoru i groteski w jego przemyśleniach pojawia się nowy ton – poważny, miejscami gorzki.

Michał Witkowski będzie bohaterem drugiego z serii stand-upów, pt. Pisarze komentują świat, które odbywają się w Big Book Cafe. Artysta zabierze widzów w podróż po współczesnej Polsce, w mroki średniowiecza, do przedwojennego Grudziądza, a nawet na Malediwy. Autor zapewnia: będę stawał na rzęsach, żeby zabawić i zadziwić szanowną publiczność.


MICHAŁ WITKOWSKI – laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na 30 języków.

LITERACKI STAND-UP to oryginalny cykl występów na żywo, podczas których autorzy próbują sił w roli performerów i wygłaszają komentarze do rzeczywistości. Jako pierwsi na scenie literackiej wystąpili Krzysztof Varga i Pablopavo. Kolejne stand-upy, każdy w wykonaniu innych twórców, będą odbywały się co miesiąc. Gościem najbliższego stand-upu, który odbędzie się 25 sierpnia będzie Justyna Kopińska.

BIG BOOK CAFE – nowe centrum literackie mieści się przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Jest osadzone na warszawskim Mokotowie, powstało dzięki porozumieniu Fundacji „Kultura nie boli” z władzami dzielnicy i przy ich wsparciu. Literacki Stand-up jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.