Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9591 miejsce

Algi utrudniają organizację Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-03 07:48

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie mają kolejny problem. Tym razem wschodnie wybrzeże Chin zaatakowały algi, grubą warstwą pokrywając jedną trzecią akwenu, na którym mają się odbywać zawody żeglarskie.


Pierwsze symptomy zbliżającego się nieszczęścia pojawiły się już w maju. W ciągu miesiąca algi zdołały pokryć warstwą podobną do unoszącego się na falach dywanu kilkukilometrowy odcinek akwenu w Qingdao.

Pokrywa z alg jest tak duża, że w ubiegłym tygodniu unieruchomiła łodzie amerykańskich sportowców, które musiały zostać doholowane do brzegu przez rybackie kutry. W Qingdao do wyławiania alg zaangażowano setki żołnierzy. Pomaga im w tym około 10 tysięcy mieszkańców miasta, a także 1200 kutrów rybackich, z których algi wyławiane są sieciami.

Eksperci twierdzą, że niezwykły rozwój alg może być spowodowany zanieczyszczeniem powietrza. Trenujący obecnie przed Igrzyskami w Qingdao zagraniczni sportowcy są sceptycznie nastawieni do obietnic organizatorów Igrzysk, że algi uda się całkowicie usunąć do czasu rozpoczęcia Olimpiady. Do tej pory z morza w pobliżu Qingdao wyłowiono ponad 170 ton alg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.