Facebook Google+ Twitter

Ali Agca chce być Polakiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 17:40

Przebywający w tureckim więzieniu Ali Agca rozpoczął starania o polskie obywatelstwo. Obrońca zamachowca - który w 1981 roku postrzelił papieża Jana Pawła II - powiedział, że Ali Agca chce, by przeniesiono go do polskiego więzienia, gdzie odbyłby resztę kary.

Na zdjęciu archiwalnym z 12 01 2006 Mehmet Ali Agca P który 13 maja 1981 roku strzelał do papieża Jana Pawła II Jak poinformowano 2 maja 2008 roku przebywający obecnie w tureckim więzieniu Mehmet Ali Agca złożył wniosek o nadanie mu polskiego obywatelstwa; chce po odbyciu kary osiąść w Polsce Agca chce również by przeniesiono go do polskiego więzienia gdzie odsiedziałby resztę ciążącego na nim wyroku. / Fot. PAP/EPA/OSMAN ORSALRzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski powiedział, że oficjalny wniosek w tej sprawie nie został jeszcze złożony.

Ewentualny wniosek Alego Agcy zostanie wstępnie zaopiniowany przez konsula. Decyzję w sprawie przyznania obywatelstwa ostatecznie wydaje prezydent. Od tej decyzji nie przysługuje odwołanie.

Ali Agca przebywa obecnie w tureckim więzieniu Jest to kara za zabójstwo w 1979 roku tureckiego dziennikarza Abdia Ipekciego. Agca ma wyjść z więzienia w 2010 roku.

Ali Agca 13 maja 1981 na placu Św. Piotra w Rzymie dokonał nieudanego zamachu na papieża Jana Pawła II . Za swoje czyny Agca odbywał karę przez prawie dwadzieścia lat we włoskich więzieniach, po czym na prośbę papieża został ułaskawiony. W 2006 roku został ponownie osadzony w tureckim wiezieniu za morderstwo popełnione w Turcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jestem przeciwna nadaniu mu obywatelstwa i szczerze, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że taki wniosek napłynie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wybaczenie, nawet po chrześcijańsku pokorne, nie oznacza spełniania wszystkich jego zachcianek. Jestem przeciwny nadaniu mu naszego obywatelstwa, skoro JP II mu wybaczył to ja nic od niego nei mam, po prostu nazwijmy to wybaczeniem asertywnym :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie Wasza chrześcijańska wola wybaczania. Przypominam, że Jan Paweł II mu wybaczył. A tak poważniej, tu raczej chodzi o odbywanie kary w Polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było by to chore jak by się Kaczyński zgodził przyznać Polskie obywatelstwo Ali Agca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ali Agca jest chyba szurnięty!Albo przebiegły...Nie wyobrażam sobie,by jakikolwiek prezydent RP,teraz i w przyszłości, mógł wniosek Turka potraktować poważnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Primo: Wniosek nie ma szans prawnych - Pan Agca nie spełnia warunków formalnych
Secundo: Sam fakt złożenia wniosku nie oznacza nawet rozpoczęcia procedury, która może być wstrzymana nawet przez władze tureckie
Tertio: Ważniejszy jest jego wniosek o możliwość odbywania kary w Polsce - bo ten akurat wniosek mógłby mieć szanse powodzenia


Ale, czy naprawdę to jest dla Polaków najważniejsze? :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli to prawda - bo przecież wniosek jeszcze nie złożony - to będzie to zwykła bezczelność...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no chyba to lekka przesada.Co by było gdyby wtedy udało się mu zabić papieża??Myślę,że nie zasługuje na to by być Polakiem, z prostej przyczyny-był czas kiedy w imieniu komunistów chciał zabić Polskość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby czemu chce być Polakiem bo nie rozumiem? Oczywistym jest że obecny Prezydent nie zgodzi się na przyznanie mu obywatelstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sondaż z "onetu" wskazuje, że co piąty Polak jest "za"???....a co niektórzy (sądząc po wypowiedziach) upatrują w tym podtekst zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej.
Finał - oczekiwany przez Agcę wydaje się jednak mało realny...moim zdaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.