Facebook Google+ Twitter

Ali Agca: To Watykan zaplanował zamach na Jana Pawła II

Ali Agca, w wywiadzie udzielonym tureckiej telewizji, wyznał, że za zamachem na Jana Pawła II stał Watykan. "Rozkaz zastrzelenia papieża wydał kardynał Casaroli" - zdradził Agca.

"Watykan zdecydował o zabiciu papieża. Zaplanował i zorganizował to. Rozkaz zastrzelenia papieża wydał kardynał Casaroli" - powiedział Ali Agca, cytowany przez rosyjski dziennik "Prawda". Agostino Casaroli był w latach 1979-1990 sekretarzem stanu i przewodniczącym Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej.

Agca wielokrotnie zmieniał zeznania: bezpośrednio po zamachu twierdził, że działał na własną rękę, później, że za zamachem stały rządy ZSRR i Bułgarii. Niedawno, w oświadczeniu przekazanym przez prawników, zapewnił, że niedługo rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące zamachu na Jana Pawła II.

Eksperci twierdzą, że Agca ma problemy psychiczne. Po wyjściu na wolność twierdził, że jest "drugim Jezusem Chrystusem”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kto nie zna pracy wywiadu ten może sądzić że Agca coś tam wie? Odkąd to zamachowca informuje sie o tym kto firmuje ten zamach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Thor
  • Thor
  • 13.11.2010 20:55

taaa jakby to byla prawda to by dawno sie powiesil "z rozpaczy" we wloskim wiezieniu... ruskie i koniec!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edol
  • edol
  • 12.11.2010 12:43

na czyje zlecenie działał Agca?Jeżeli na zlecenie jakiegoś wywiadu lub organizacji to jakieś"cienkie Bolki"z mocodawców zamachowca.Zamiast pozbyć sie po cichutku Agcy,to ryzykują,że w końcu powie prawdę.Co to za wywiad...jakieś niedouki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 12.11.2010 11:59

Zastanawiające jest to, że włoscy śledczy nigdy jednoznacznie nie wskazali inspiratorów zbrodni ani jej motywów. To, co dziś mówi sprawca, rzuca jednak światło na przyczyny tej niewiedzy. Majątek mógł być źródłem konfliktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.