Facebook Google+ Twitter

Ali Agca wyjdzie na wolność 18 stycznia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 10:57

Informuje o tym rzymska gazeta "La Repubblica". Według niej niej, niedoszły zabójca papieża Jana Pawła II marzy o tym, by jak najszybciej przyjechać do Watykanu i odwiedzić jego grób.

Mehmet Ali Agca 18 stycznia wyjdzie na wolność. Turecki zamachowiec, który 13 maja 1981 roku strzelał do Jana Pawła II, ma zamiar jak najszybciej udać się do Watykanu, by modlić się przy jego grobie - donosi rzymski dziennik "La Repubblica".

Włoski dziennik, opierając się na informacjach pochodzących od "przyjaciół i powierników" byłego terrorysty, pisze o jego planach po tym, jak odzyska wolność. 9 stycznia Ali Agca skończy 52 lata, dziewięć dni później będzie wolnym człowiekiem.

Ułaskawiony we Włoszech w roku 2000, między innymi za zgodą papieża, były członek organizacji "Szare Wilki" został odesłany do Turcji, gdzie odbył resztę kary za zamordowanie w 1979 znanego dziennikarza.

Po odzyskaniu wolności Agca nie zamierza pozostać w ojczyźnie. Chce osiedlić się za granicą. Jednym z jego pierwszych celów będzie Rzym, gdzie chciałby odwiedzić grób Jana Pawła II. Zapowiada też napisanie książki na temat zamachu.

Już ma zamówienie na wywiad telewizyjny za dwa miliony dolarów i prośby od ponad stu gazet o rozmowę. "La Repubblica" przypomina, że Ali Agca podał do tej pory 50 rozmaitych wersji wydarzeń z 1981 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.