Facebook Google+ Twitter

Ali Agca zamierza wydać książkę!

Turecki zamachowiec, który wykonał zamach na papieża Jana Pawła II odsiedział już w Stambule swoją kare za morderstwo dziennikarza i zamierza wydać książkę o swojej działalności jako płatnego mordercy. Obecnie prowadzi negocjacje z wydawcami.

13 maja 1981 roku Plac Świętego Piotra w Rzymie. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:John_Paul_II_pontifical_audience_28-09-2004.jpg&filetimestamp=20071016162329Turecki zamachowiec Ali Agca to płatny zabójca, który 13 maja 1981 roku dokonał nieudanego zamachu na papieża Jana Pawła II.

Po wyjściu z wiezienia Agca zamierza opublikować swoje wspomnienia w formie książki. Wielu czytelników z niecierpliwością oczekuje jego publikacji twierdząc, że Turek napisze prawdę na temat swojej działalności, a w szczególności ujawni swoich zleceniodawców. Do dziś bowiem zagadką pozostają motywy, jakie kierowały Alim Agcą przed 25 laty. Mimo bardzo mocnych poszlak nie udowodniono dotąd wersji o zaangażowaniu w zamach na papieża wywiadów komunistycznej
Bułgarii i byłego Związku Radzieckiego.

Prawami do publikacji historii tureckiego płatnego zabójcy interesuje się wielu europejskich wydawców. Sam Agca wysłał podobno odręczne listy do wielu redakcji. Kontaktował się też z autorem "Kodu da Vinci" Danem Browem z propozycją napisania na podstawie jego wiedzy nowej książki "Kodu Watykanu".

Źródła:
"Fakty" tvn
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ali_Agca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.