Facebook Google+ Twitter

Ali Agca zarobi miliony na książkach i filmach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-10 20:42

Niewykluczone, że Ali Agca po wyjściu z więzienia podpisze wielomilionowe kontrakty na książki i filmy inspirowane jego historią. Turek, który usiłował w 1981 roku dokonać zamachu na życie Jana Pawła II, najprawdopodobniej opuści więzienie za 8 dni.

Ali Agca w odręcznym liście do redakcji The Sunday Times napisał, iż w ciągu mijającego weekendu dwie ekipy - z Kanady i Japonii - wyraziły chęć zrealizowania filmu oraz dokumentalnego projektu na jego temat.

Niedoszły zabójca papieża negocjuje także cenę za udzielenie ekskluzywnego wywiadu, która może wynieść 2 miliony dolarów. Za dwie książki, w tym autobiografię, Turek może otrzymać 5 milionów dolarów.

Agca kontaktował się nawet z samym Danem Brownem, autorem bestsellera "Kod Leonarda da Vinci". W liście do redakcji The Sunday Times 52-latek podkreśla również, że jest całkowicie zdrowy na ciele i umyśle.

Prawie trzy dekady po nieudanym zamachu na Jana Pawła na rzymskim Placu św. Piotra wciąż nie udało się ustalić, czy Ali Agca działał sam, czy też był uczestnikiem spisku zorganizowanego przez ZSRR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.