Facebook Google+ Twitter

Alicja Konieczek dla W24: Lekkoatletyka to mój sposób na życie

Alicja Konieczek jest zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego "Nadodrze" Powodowo, zwyciężczynią plebiscytu na "10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej" roku 2011. Głównym celem sportsmenki jest poprawienie wszystkich życiówek, bo bieganie to jej hobby, obowiązek i sposób na życie. 1 km pokonuje w niecałe 3 minuty.

Alicja Konieczek- osiemnastolatka, uczennica II klasy Technikum Żywienia w Powodowie. Trenuje lekką atletykę, a dokładniej biegi średnie i długie. Specjalizuje się w biegach przeszkodowych (2000 m, obecnie zaczyna 3000 m). Najdłuższy dystans jaki będzie biegać w tym roku to 5 km. Bieganie to jej hobby, obowiązek i sposób na życie.

Alicja - zbąszynianka na zawodach / Fot. Z archiwum Alicji KonieczekJesteś młodą dziewczyną, skąd zamiłowanie do sportu? Kiedy to się zaczęło?
Kiedy byłam w szkole podstawowej jeździliśmy na biegi uliczne, gminne, powiatowe. Zawsze zdobywałam medal, spodobało mi się to, ale chciałam "więcej". Pragnęłam wygrywać, bo rzadko zdobywałam złoty medal - częściej srebrny. Kiedy mój brat (o rok starszy) sam zgłosił się do klubu lekkoatletycznego, namawiał mnie także na ten wybór. Po roku się zgodziłam i już jako zawodniczka WMLKS Nadodrze Powodowo" jeździłam na obozy, na zawody (od 2008 roku). Po ponad połowie roku tak się wkręciłam, że zaczęłam trenować coraz częściej, doszło do 6-7 treningów w tygodniu i tego się trzymam.

Dlaczego akurat bieg z przeszkodami?
Przeszkody… ciężkie bieganie, ale cóż. U nas w klubie wszyscy próbują tej dyscypliny, gdyż ma się największe szanse na zdobycie wysokiego tytułu na Mistrzostwach Polski, a także na świecie. Więc spróbowałam, no i już po pierwszym biegu wiedzieliśmy z trenerem, że to jest to. Czuję się na nich taka pewna siebie i mocna. Jest do dystans, na którym panuje największa adrenalina, to jest po prostu piękne.

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Martyna
  • Martyna
  • 04.07.2012 08:27

Fajna dziewczyna ! Dobrze ,że ma taki zapał do tego co robi ;) Tylko pozazdrościć

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 02.07.2012 08:39

Bardzo ciekawy wywiad pani Doroto. Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
  • Monika
  • 20.06.2012 23:00

Gratuluję Alicjo, życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 12.06.2012 22:58

Hobby czy obowiązek , jakoś te dwa stwierdzenia kłócą się ze sobą , hobby to coś co sama wybieram , co sprawia mi przyjemność , co chcę robić , a obowiązek , to już nie moja wola , a rodzaj przymusu - muszę bo, bo się zobowiązałam , bo ktoś na mnie naciska . Gratulacje dla Alicji ,życzę sukcesów byle nie z obowiązku a z przyjemności. Miło mieć tak utalentowaną ziemiankę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.