Facebook Google+ Twitter

Alicja Tysiąc kontra redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 10:38

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbędzie się druga rozprawa w procesie Alicja Tysiąc kontra redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ksiądz Marek Gancarczyk.

Tysiąc pozwała duchownego i wydawcę gazety za artykuły, które jej zdaniem oczerniały jej osobę. O kobiecie zrobiło się głośno, gdy Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał jej 25 tysięcy euro odszkodowania od polskiego rządu. Kobieta odwołała się do tej instytucji, gdy lekarze odmówili jej przeprowadzenia aborcji. Poród mógł chorej kobiecie pogorszyć wzrok. Według Trybunału - Polska naruszyła Konwencję o Ochronie Praw Człowieka. Zdaniem Tysiąc najbardziej zabolały ją porównania do zbrodniarzy nazistowskich, a także sugestie, że chciała zamordować swoje dziecko. Jak dodała ten proces jest bardzo trudny dla niej i jej rodziny. Zaznaczyła, że chciałaby aby jak najszybciej się skończył.

Ksiądz Marek Gancarczyk podkreślił, że sprawa ta dotyczy wolności słowa, ale także samego problemu aborcji. - To nie jest mój pogląd, ale stanowisko Kościoła - powiedział duchowny. Zaznaczył jednocześnie, że nie wycofuje sie z tego co zostało napisane. Strony nie wykluczają ugody w konflikcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.