Facebook Google+ Twitter

Alicja Tysiąc wygrała z „Gościem Niedzielnym”

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-23 11:12

"Gość Niedzielny" i wydawcy tygodnika muszą przeprosić Alicję Tysiąc - orzekł katowicki sąd. Dwa tygodnie temu strony wygłosiły mowy końcowe.

Alicja Tysiąc pozwała księdza Gancarczyka i wydawcę gazety - archidiecezję katowicką - za artykuły które, według niej, oczerniały jej osobę. O kobiecie zrobiło się głośno, gdy Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał jej 25 tysięcy euro odszkodowania od polskiego rządu. Kobieta odwołała się do tej instytucji, gdy lekarze odmówili jej przeprowadzenia aborcji.

Naczelny „Gościa Niedzielnego” w wyjaśnieniach podkreślił, że dla całej redakcji tygodnika wyrok Trybunału był szokiem. Według niego wyrok ostatecznie sprowadzał się do ukarania państwa polskiego za to, że dana osoba nie mogła poprzez aborcję zabić dziecka.

Alicja Tysiąc chciała usunąć ciążę, bo urodzenie dziecka mogło grozić jej utratą wzroku. Po porodzie jej wzrok pogorszył się do tego stopnia, że przyznano jej pierwszą grupę inwalidzką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.09.2009 11:14

Wyrok sądu to zwykła prawnicza kaziustyka. Całe siły rzekomej praworządności koncentrują się na surowym karaniu mowy nienawiści. Konkretne jej czyny natomiast (zbrodnie, pobicia itd.) nie są aż tak karane, z równą surowością. Jeden z największycjh aferzystów zleca dokonanie zbójstwa na dzienniakrzu TVN i w tej sprawie nie toczy się żaden proces. Prawnicy milczą, bo się boją wielkich i wpływowych. Ale prawo karze na razie finansowo za słowa „pedał” 15 tys. za aborcję która jest zabójstwem 30 tys. Prawo musi odbudować swój prestiż i buduje (przykład kasjerki, która sie pomyliła na kasie fiskalnej).
Katowicki wyrok pokazał, że pewna partia wspierała swoja zakładniczkę i to sugeruje wyraźnie ideologiczny aspekt całej tej sprawy, a przecież wydarzył sie dramat i Tej kobiety i Tego ksiedza. Media zrobiły niewiele, żeby zaprosić na wywiad lekarzy ginekologów, którzy poprzez fachową swą wiedzę przybliżyliby mi problem, czy kobieta jak urodzi to straci wzrok, czy też nie, a tak w tv były tylko „retorskie” popisy Sterowanych.
A po drugie członkowie palestry niech wrreszcie mają kasy fiskalne, bo za przegrane sprawy byśmy nie musieli płacić z góry, ale zgodnie z zasadą „Dobrze wykonujesz robotę (wygrany proces), masz wtedy zapłatę”-nie inaczej.
Uwierzę w sprawiedliwy system prawa, kiedy będzie przestrzegana zasada Audiatur et altera pars. Ciekawe ile za to grozi finansowo, bo może jakiś prawniczy dureń się znajdzie i stwierdzi, że to też mowa nienawiści-domaganie sie sprawiedliwości i wysłuchanie drugiej osoby.
O to mowa nienawiści w życiu realnym. Niektóre przykłady:
Facet do swojej kobiety (są oboje na zakupach w supermarkecie) ja cie zaje...ię ty stara ku...o

Babka po przejściach w zakładzie pracy, chowała sie w szafie, bo myślała że ją (mobbingowi współpracownicy) znajdą w jej mieszkaniu.

Niektórzy prawnicy są niereformowalni i szybciej 1500 km autostrady sie wybuduje niż kauzyperdzi sie nauczą, że broniąc słusznego prawa wolności słowa i odpowiedzalnosci za nie-stwarza się fundamenty silnego i zdrowego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Łukaszu żeby tak było?ale kler jest niereformowalny i prędzej kota szczekać nauczysz niż kleryków od swej zaciętości odwrócisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to nauczy kler, że nie można bezkarnie zionąć nienawiścią ... do bliźnich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.