Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17255 miejsce

"Alicja w krainie czarów" znów trafi na ekrany. Będzie serial.

W sieci pojawiła się informacja, że amerykańska stacja The CW planuje produkcję serialu bazującego na popularnych powieściach Lewisa Carrolla o Alicji. Co takiego ma w sobie ta historia, że tak często sięgają po nią filmowi twórcy?

"Alicja w Krainie Czarów", reż. Tim Burton (2010) / Fot. Fot. Plakat filmuWspomnieć można między innymi ekranizację Tima Burtona z 2010 roku czy klasyczną disnejowską animację z początku lat 50. ubiegłego stulecia. Mało kto pamięta jednak o telewizyjnych adaptacjach tej opowieści.

Jedną z nich stanowi dwuczęściowy musical z 1985 z Natalie Gregory w roli głównej, będący niezwykle wiernym odwzorowaniem książkowych oryginałów. Z kolei zupełnie niecodzienne spojrzenie na tę znaną historię ukazano w produkcji z 2009 roku, zatytułowanej po prostu "Alice", gdzie Alicja została przedstawiona jako pewna siebie instruktorka karate, a Kraina Czarów nosiła w sobie ślady wyraźnych inspiracji niemieckim ekspresjonizmem i przywodziła na myśl "Metropolis" Fritza Langa.

"Alice", reż. Nick Willing (2009) / Fot. Fot. Plakat filmuTo właśnie z tym obrazem można porównać planowaną produkcję stacji The CW, w której Alicja będzie pracowała jako detektyw na terenie tajemniczego miasta. Czy nowy serial ma szanse spodobać się widzom, o ile w ogóle plany włodarzy amerykańskiej telewizji dojdą do skutku?

Jedno jest pewne. Nawet w przypadku porażki, na pewno szybko znajdzie się ktoś, kogo powieści Carrolla zainspirują do twórczych działań. Nie wiadomo tylko, czy będą to twórcy reklamy piwa, czy też światowej sławy reżyser.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.