Facebook Google+ Twitter

Alien Kicz Prodżekt - przeciw estetom

"Na koniec świata po skarb" - tym wierszem redaktor naczelny Sosnartu, Tomasz Kostro otworzył 6 czerwca wystawę fotografii artystycznej w Galerii Patelnia 36 w Sosnowcu. Autorką prac jest Patrycja Anna Pawęzowska, pedagog.

 / Fot. Patrycja Anna PawęzowskaAlien Kicz Prodżekt wywarł ekstremalne wrażenie na tych, którzy hołdują gładkiej estetyce mainstreamu i prawicowym poglądom. Kilkoro wyszło już po części oficjalnej. Ci, którzy zostali, zachodzili w głowę o technikę, pomysł i interpretację. Choć odbiór mogły lekko zakłócić podniszczone pleksi, wykorzystywane w galerii chyba już od lat, mroczne światło świec i dym z papierosów złagodziły rysy i pęknięcia.

Fotografia nie zawsze musi być estetyczna, czasem liczy się przekaz, wyrażenie frustracji lub zanegowanie napuszonego idealizmu. Alien Prodżekt to kicz, metafora emocji przy użyciu
odpowiedniej kolorystyki.

 / Fot. Patrycja Anna PawęzowskaAutorka należy do grupy tzw. "canonowców"; jej sprzęt to lustrzanka plus dobre oko i wyczucie światła. Zdjęcia poddaje kosmetyce cyfrowej. Specjalizuje się w akcie i portrecie, choć najwięcej radości sprawiają jej sesje rodzinne.

Mieszka w Będzinie, debiutowała jesienią 2008 roku na wieczorku poetyckim, zilustrowała tomik wierszy. Swoje prace wystawiała między innymi w Krakowie (Koniec lata), Sosnowcu (Moja rzeczywidzialność), Będzinie (Urzekła mnie twoja historia) i Częstochowie (pokonkursowa wystawa Cyberfoto). Laureatka konkursu na fotografię reklamową firmy Beautiful and Healthy. Alien Kicz Prodżekt powisi do końca czerwca w Galerii Patelnia 36 w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 3. Wstęp wolny.

porftolio autorki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dziękuję w imieniu autorki :]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.06.2009 23:46

Życzę szczęścia i powodzenia :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.