Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21251 miejsce

Alior Bank wprowadza gwarancje kredytowe dla MŚP

Alior Bank we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przygotował nową ofertę gwarancji kredytowych. Mogą się o nie ubiegać te firmy, które realizują prace badawczo-rozwojowe i wdrażają innowacyjne projekty oraz rozwiązania.

Nowa oferta gwarancji kredytowych Alior Banku w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki gwarancjom przedsiębiorcy będą mogli zabezpieczyć do 80% kapitału kredytu na koszty kwalifikowane, a maksymalna kwota zabezpieczenia będzie mogła wynieść 2,5 mln euro. Gwarancje są udzielane bezpłatnie i takie pozostają na cały okres ich trwania, który wynosi do 20 lat.

O gwarancje kredytowe mogą ubiegać się przedsiębiorcy z sektora MŚP będący polskimi rezydentami podatkowymi, którzy planują wdrożyć wyniki własnych lub nabytych prac badawczo-rozwojowych (warunek pomocy o charakterze de minimis), lub spełniają przynajmniej jeden z 15 kryteriów innowacyjności.

Gwarancje kredytowe stanowią alternatywę dla klientów, którym nie udało się otrzymać dotacji unijnych na sfinansowanie swoich projektów. Ścieżka wnioskowania o gwarancje Funduszu Gwarancyjnego w ramach środków z POIR została istotnie uproszczona, bowiem wniosek składa się wraz z wnioskiem kredytowym. W procesie udzielania gwarancji nie obowiązuje procedura konkursowa – o możliwości otrzymania gwarancji decydują wyłącznie kryteria dostępu. Ponadto otrzymanie gwarancji kredytowej zapewnia klientom znacznie lepsze warunki kredytowania, m.in. niższą marżę oraz niższą prowizję w stosunku do standardowej oferty.

Alior Bank od lat wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa. W ramach zakończonego niedawno procesu udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (POIG) Alior sfinansował ponad 100 projektów. Obecnie, oprócz nowej gwarancji kredytowej na koszty kwalifikowane, makro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać też z gwarancji kredytowych w ramach programu COSME.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.