Facebook Google+ Twitter

Alitalia straszy pracowników zwolnieniami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 17:20

Nowi właściciele włoskich linii lotniczych Alitalia zagrozili, że na miejsce dotychczasowych pracowników mogą poszukać nowej załogi.

Grupa prywatnych inwestorów zareagowała w ten sposób na plany pracowników chcących zrewidować wcześniej podpisaną umowę.

Prezes spółki Roberto Colaninno powiedział, że myśli o przyjęciu do pracy pilotów linii Ryanair.

W piątek Włoskie Towarzystwo Lotnicze wyraziło gotowość przejęcia udziałów Alitalii za sumę 350 milionów euro. Teraz Towarzystwo czeka na odpowiedź komisarza, który od sierpnia zarządza kontrolowanym wcześniej przez państwo przedsiębiorstwem.

Okres oczekiwania próbowały wykorzystać autonomiczne związki zawodowe, zrzeszające większość załogi. Chciano przedyskutować wcześniej zawartą umowę zbiorową, grożąc jednocześnie falą protestów, gdyby te starania nie przyniosły rezultatu.

Nowi właściciele nie chcą jednak słyszeć o zmianach. Zapowiadają ponadto, że kto w tej chwili nie zgodzi się na obecne warunki, nie zostanie przyjęty do pracy. Piloci oraz stewardessy i stewardzi mówią o niedopuszczalnym szantażu, nie mają jednak wielkiego pola manewru.

Jeszcze w pierwszej połowie listopada w sprawie transakcji wypowie się Komisja Europejska, a nowa spółka wyłoni swego zagranicznego partnera. Do wyboru ma Air France, Lufthansę i British Airways.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.