Facebook Google+ Twitter

Al-kaida czerpie dochody ze sprzedaży kokainy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-20 21:54

Al-kaida czerpie dochody z ochrony konwojów handlarzy dostarczających narkotyki do Europy przez zachodnią Afrykę. Takie informacje podała francuska prasa.

Według francuskich ekspertów młodzi przywódcy, którzy stoją na czele al-Kaidy, zgodnie z prawem koranicznym sami nie zajmują się handlem narkotykami, niemniej nie przeszkadza im to w pobieraniu myta od handlarzy dostarczających do Europy kokainę.

Przemytnicy wykorzystują stare szlaki handlarzy solą. Kokaina dostarczana jest z Kolumbii wyczarterowanymi przez tamtejsze kartele samolotami do Mali, stamtąd przemytnicy przewożą narkotyki do Algierii, gdzie według francuskich źródeł narkotyki praktycznie są nie do odnalezienia.

Europejskie służby bezpieczeństwa dowiadują się o tym nowym szlaku przemytników z kilku źródeł. Informacji udzielają zatrzymani turyści, którzy przybywają z Afryki Zachodniej i są złapani na przemycie na francuskich lotniskach.

Podobnym świadectwem jest katastrofa w Mali Boeinga 727 przewożącego kokainę z Wenezueli, wreszcie niedawne starcia żołnierzy mauretańskich z ochroną konwoju przemytników. Ochroniarzami byli fundamentaliści z al-Kaidy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.