Facebook Google+ Twitter

Al-Kaida: Kolejny film terrorystów w sieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-20 13:41

Terroryści z Al-Kaidy opublikowali w internecie kolejne nagranie wideo z żądaniem wycofania niemieckich żołnierzy z Afganistanu. Według niemieckich służb, terrorystyczna siatka wykazuje coraz większą aktywność w związku z nadchodzącymi wyborami do Bundestagu.

Federalny Urząd Kryminalny potwierdził, że 39-minutowe nagranie jest autentyczne. Nie zawiera jednak konkretnej zapowiedzi ewentualnych zamachów terrorystycznych. Jego szczegóły nie są znane.
Na filmie widać pochodzącego z Maroka niemieckiego islamistę Bekkaya Harracha. To już czwarte w tym roku nagranie z jego udziałem, w którym po niemiecku żąda on wycofania żołnierzy Bundeswehry z Afganistanu. Na innym filmie, który został opublikowany w miniony piątek, Harrach ostrzegł, że jeżeli Niemcy w najbliższych wyborach opowiedzą się, jak to określił „za kontynuacją wojny w Afganistanie", to po wyborach czeka ich „niemiłe przebudzenie".
Zdaniem niemieckich ekspertów, Al-Kaida emitując kolejne żądania i groźby chce wpłynąć na wynik wyborów do Bundestagu, które odbędą się za tydzień. W związku z wyborami zaostrzono środki bezpieczeństwa na niemieckich lotniskach i dworcach kolejowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.