Facebook Google+ Twitter

Al-Kaida ma swoich agentów w brytyjskiej policji?

Brytyjski kontrwywiad wykrył, że ośmiu brytyjskich policjantów jest związanych z Al-Kaidą. Funkcjonariusze mieli dostęp do informacji istotnych dla bezpieczeństwa obywateli - donosi dzisiejszy Daily Mail.

W ślad za nim portal Dziennik.pl informuje, że ośmiu brytyjskich policjantów może mieć powiązania z Al-Kaidą. Na ich ślad brytyjski kontrwywiad wpadł po zamachach na londyńskie metro i autobus. Wśród podejrzanych są imigranci z krajów islamskich. A zatrudnianie ich nakazuje szefostwo policji - chodzi o to, by mundury nosili przedstawiciele wszystkich obecnych na grup etnicznych - podaje Daily Mail.  / Fot. screen

Funkcjonariuszy nie można usunąć ze służby bo materiały zebrane przez wywiad nie mogą służyć jako dowody przeciwko policjantom. Na razie odsunięto ich od odpowiedzialnej pracy. Zdaniem szefów brytyjskiego wywiadu terroryści, którzy chcieli zaatakować Londyn i Glasgow, mieli informacje, które mogły pochodzić tylko od kogoś, kto pracuje w policji.

Terroryści wiedzieli gdzie zaparkować w Londynie dwa samochody z ładunkami wybuchowymi, by zginęło jak najwięcej osób. Jeden z nich był ustawiony w miejscu, do którego zostaliby ewakuowani ludzie już po pierwszej eksplozji - piszeDaily Mail.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.