Facebook Google+ Twitter

Al-Kaida wkroczyła do Syrii z rozwiniętymi sztandarami?

Umiarkowany świecki reżim Asada jest coraz bliższy upadku i grozi zastąpienie go rządami skrajnych islamistów i terrorystów. Nawet zachodnie środki przekazu nie mogą dłużej zamykać na to oczu.

 / Fot. EPA/ABDURRARHMAN AL SHERIFTelewizja Euro News nadała dzisiaj w tej sprawie robiący mocne wrażenie materiał.

Nie jest to jednak żadna nowina. Anglojęzyczny rosyjski kanał satelitarno-internetowy Russia Today alarmuje w tej sprawie od miesięcy. Niemal do wczoraj  / Fot. Wiadomości24na Zachodzie odpierano to przeważnie argumentem, że Kreml szuka usprawiedliwienia dla swojego zaangażowania po stronie krwawego reżimu w Damaszku. Przeważnie, ponieważ nawet w USA jest pewna liczba ludzi przytomnych, zastanawiających się nad tym, czy warto pracować na rzecz powstania drugiego Afganistanu z czasów talibów i to tuż przy granicy Izraela:


O co zatem chodzi? O zapewnienie narodowi syryjskiemu wolności i demokracji czy o zaspokojenie fundamentalistów? Niestety, również to nie byłoby żadną nowością Swego czasu zachodni przywódcy próbowali zaspokoić Hitlera (konferencja monachijska, przygłądanie się jak faszyści wygrywają w Hiszpanii), japońskich militarystów, a następnie Stalina (konferencja jałtańska, słabe wsparcie Czang Kaj Szeka w walce z czerwonymi Chińczykami). W obu wypadkach wyniki były fatalne.

Obecnie ktoś wpadł na pomysł, aby zaspokajać wojujących muzułmanów. Kosztem Serbii, kosztem mniejszości religijnych w Syrii... Kto będzie następny i czy w tej sytuacji tzw. wojna z terrorem ma jeszcze jakiś sens i czy polscy żołnierze powinni brać w niej udział?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Coraz bardziej świat mnie zadziwia. Gdyby zebrać wszystkie informacje w mediach o tragicznie zmarłych w Burgas oraz Denver i porównać z setkami ludzi ginących np. w Syrii byłaby chyba duża nierównowaga. Masakry w Syrii spowszedniały i są mniej medialne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

P . S. Na polskojęzycznej stronie Euro News, do której jest bezpośredni odnośnik w artykule, jest już z powrotem to doniesienie filmowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast na innych zachodnich telewizjach po staremu. Jedność poglądów niczym podczas ofensywy Ho Chi Minh na Sajgon w 1975. Nie chcąc być gołosłownym:

http://www.tagesschau.de/ausland/syrien1828.html

Obawiam się, że nie będą się wstydzić nawet wtedy, kiedy będzie już za późno. Tak jak Patrice de Beer ("Le Monde"), który w 1975 pisał o tym jak komuniści mają rację i budują demokrację w Kambodży. Potem spokojnie dalej robił karierę. Zachód najwyraźniej nie umie zbyt wiele nauczyć się z własnych błędów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Możemy za wszystko "podziękować" Amerykanom. Tylko oni mogli być aż tak głupi żeby z całej antyrosyjskiej partyzantki wybrać właśnie ich, po czym pomóc, dozbroić, wyszkolić i tak dalej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za ostrzeżenie. O pojawieniu się talibów w okolicach tego portalu już mnie zresztą ostrzegano. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nomen omen (!).

Komentarz został ukrytyrozwiń
gluptas
  • gluptas
  • 23.07.2012 12:33

NATO i POLSKA powinni wesprzec al-kaide na zlosc ruskom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem dlazego, ale na polskiej stronie już nie ma materiału filmowego. Warto go jednak obejrzeć w języku angielskim:

http://www.euronews.com/2012/07/22/syria-rebels-claim-border-victory-as-al-qaeda-reports-emerge/

Można tam obejrzeć jak na pół szaleni fanatycy paradują po ulicach z rozwiniętym czarnym sztandarem Osamy bin-Ladena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.