Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23721 miejsce

Alkohol - napój Bogów?

Alkohol - określana jest tak pewna substancja organiczna. Zamaskowane niebezpieczeństwo wcale nie odzwierciedla czystej euforii, która w dzisiejszych czasach stała się tak bardzo popularna.

 / Fot. http://irek-wojciech.republika.pl/humor/temat/alkohol_szkodzi.jpgDym niedopalonego papierosa pozostawionego w starej, brudnej popielniczce rozchodził się po całym pokoju. Tworzył magiczną mgłę, przez którą widać było tylko puste butelki po znanej zero-siódemce. Malutki płomień z białej świeczki delikatnie rozświetlał ten smutny zakątek tajemniczego mieszkania, w którym od pewnego czasu niezapłacone rachunki coraz bardziej pokrywały się nićmi pajęczyny. Zaniedbane pomieszczenie przesiąkło nieprzyjemnym zapachem taniego alkoholu, którego smak zapewne jego mieszkańcy poznali już na pamięć. Zdaje się, że alkohol jest dla nich jak tlen, piją by móc oddychać, a gdy tracą równowagę łapią się za butelkę by nie upaść.

Pijanemu ojcu, któremu wskaźnik promili, przekroczył już tolerowaną liczbę uruchomił się agresor. Słychać krzyki, widać latające talerze. Sąsiedzi jak zwykle nie reagują! W bloku na przeciwko pijana matka, z butelką w ręku, leży na podłodze w stanie upojenia alkoholowego. Z doniesień sąsiadów wynika, że w jej mieszkaniu, co jakiś czas pojawia się kolejny niemiły mężczyzna, który ukradkiem wynosi cenne przedmioty.

W pierwszym jak i drugim mieszkaniu, w jednym z pokoi płaczą niewinne dzieci, które marzą o normalnym dzieciństwie oraz o świadomym poczuciu bezpieczeństwa. Julia - lat jedenaście oraz Adaś - lat dziewięć. Małe, samotne i zaniedbane przez rodziców dzieci, które rozumieją o wiele więcej niż wydaje się dorosłym. Smutne obrazy z ich dzieciństwa zostaną zarejestrowane w ich podświadomości na wiele lat i pewnym stopniu odbiją się na ich psychice.

Jak mawiał pewien alkoholik przesiadujący w parku na ławce, powodów nadużywania alkoholu jest niesłychanie dużo. Pijamy, ponieważ pragniemy zagłuszyć pewny wewnętrzny ból, spowodowany dramatycznymi przeżyciami z przeszłości, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Spożywamy alkohol, ponieważ boimy się przyszłości - ogarnia nas strach przed nadchodzącymi wydarzeniami. Często też nadużywamy alkoholu, ponieważ nie doceniamy tego, co mamy i również tego, co możemy tak łatwo stracić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wielu ludzi jest na drodze do alkoholizmu, a taki tekst może ich zatrzymać - to ssmutne ale ten artykuł niczego nie zmieni i nikogo nie nawróci niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby Pani Lucyna miała rację!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za ten artykuł, wielu ludzi jest na drodze do alkoholizmu, a taki tekst może ich zatrzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.