Facebook Google+ Twitter

Alkohol zabija Rosjan

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-03 20:30

Z powodu ogromnej konsumpcji alkoholu, przewidywana długość życia mężczyzny w Rosji coraz bardziej się obniża. Według tegorocznych badań, spadła do 60 lat.

Średnia długość życia mężczyzn w państwach Europy Zachodniej, jak na przykład w Niemczech, sięga 77 lat. W Rosji natomiast jest to nieco powyżej 60 lat. A wszystko to przez nadmierne spożycie alkoholu.

Rząd rosyjski określił niedawno problem alkoholowy Rosjan jako "narodową tragedię". Powodów takiej sytuacji należy szukać w przemianach gospodarczych lat 90. Kiedy do Rosji zaczął wchodzić system wolnorynkowy i kapitalizm, wielu ludzi miało problem z przystosowaniem się do zmian. Ulgi szukali więc w alkoholu. Drugim powodem może być też to, że takie towary jak wódka są w Rosji bardzo tanie. Jednak według Martina McKee, wykładowcy na London School of Hygiene and Tropical Medicine jest jeszcze jeden, poważny problem. "W państwach byłego bloku sowieckiego popularna jest samodzielna produkcja alkoholu. Często domowe wyroby okazują się na tyle szkodliwe, że spokojnie można je uznać za truciznę"-mówi McKee.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że mimo poprawy warunków bytowych większości Rosjan w ostatnich latach, przewidywana długość życia zamiast wzrastać, systematycznie spada. Badania potwierdzają, że najwięcej alkoholików jest wśród mężczyzn bez wykształcenia i pracy.
Typowy 18-latek żyjący na Zachodzie ma 90 procent szans, by dożyć wielu emerytalnego. W Rosji natomiast szanse te spadają do 50 procent.

Według Martina McKee, jeśli spożycie alkoholu w Rosji utrzyma się na obecnym poziomie, za 20 lat średnia długość życia wśród mężczyzn spadnie do 56 lat.

źródło: http://edition.cnn.com

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: alkohol Rosja


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

picie dobre
  • picie dobre
  • 11.03.2011 19:29

nie zdrowa dieta! DUZO JEDZA TLUSZCZOW NASYCONYCH I BIALA MAKA TO U NICH CODZIENNOSC!alkohol wrecz pomaga a nie skodi no chyba ze ktos pije litra wodki na raz,ogolnie chodzi o to ze gdyby odzywiali sie podobnie jak japonce (duzo ryb a minimum miesa) to by zyli dluuuugo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.