Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8655 miejsce

Alkoholizm w polskim show-biznesie

Osoby z pierwszych stron gazet, coraz częściej publicznie przyznają się do swojego uzależnienia. Czy gwiazdy borykające się z nałogiem alkoholowym sprawią że alkoholizm w Polsce przestanie być postrzegany jako temat tabu?

 / Fot. Norbert Żyła Coraz częściej mówi się, że alkoholizm w Polsce to już epidemia. Osobami które zgłaszają się na terapię stają się z roku na rok młodsze osoby. Dziś są to również kobiety, które kiedyś stanowiły tylko ułamek procenta. Obecnie już jedna na pięć osób zgłaszających się na leczenie to płeć piękna. Niewątpliwie duży wpływ na to, że coraz więcej osób chcę się podjęć terapii mają osoby publiczne które na kanapach telewizji śniadaniowych i w "wywiadach rzekach" przyznają się do swojego uzależnienia.

Od dawna wiadomym jest, iż chęć zaspokojenia oczekiwań fanów czy krytyków sprzyja do powstawania depresji, która niestety często leczona jest używkami, takimi jak chociażby alkohol. Stanisława Celińska, Edyta Olszówka, Ilona Felicjańska czy Małgorzata Halber to tylko niektóre, pierwsze z brzegu głośne nazwiska osób, które w ostatnim czasie publicznie przyznały się do swojego alkoholizmu.

Ciekawym faktem jest, że alkoholowego coming out'u wśród gwiazd, dokonują ostatnio w Polsce częściej kobiety niż mężczyźni. Natomiast zarówno jedni jak i drudzy stają się bohaterami artykułów prasy codziennej, gdzie wywołują awantury czy wsiadają za kierownicę pod wpływem procentów, niejednokrotnie powodując wypadki. Gdy już dojdzie do tak dramatycznego wydarzenia jak głośny wypadek Ewy Farnej, który tylko cudem obył się bez ofiar, albo zatrzymania pijanego aktora Daniela Olbrchskiego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Czy do głośnego wypadku Joanny Liszowskiej, która również prowadziła pod wpływem procentów. Artyści korzystają z dobrodziejstw programów śniadaniowych i prasy kolorowej aby kajać się publicznie i tłumacząc, że był to jedynie jednorazowy wybryk.

 / Fot. Okładka książki Można też jak Edyta Olszówka, po głośnej awanturze w samolocie czy Ilona Felicjańska, po pamiętnej kolizji gdzie staranowała pod wpływem alkoholu dwa auta, przyznać się do swojego uzależnienia, a nawet napisać na ten temat książkę. Jednym z ubiegłorocznych bestselerów była głośna powieść Małgorzaty Halber "Najgorszy człowiek na świecie", gdzie była prezenterka VIVY opowiada historię swojego uzależnienia.

W kraju gdzie alkohol często leję się na każdej rodzinnej uroczystości, tak przejmujące historię osób znanych z pierwszych stron gazet, podszyte uzależnieniem są na wagę złota. Pozwalają uświadomić wielu młodym ludziom, że alkohol to nie tylko dobra zabawa, a jego nadużywanie prowadzi do silnego uzależnienia, coraz częściej nawet do śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.