Facebook Google+ Twitter

Allan Starski i Michel Moran na kolacji "Przyjaciele Gotują"

8 października 2016 w Hotelu Andel’s w Łodzi odbędzie się 9. kolacja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciele Świata. Cykliczny wieczór kulinarny na stałe wpisał się w kalendarz łódzkich wydarzeń kulturalnych.

Podejmowane w ramach Stowarzyszenia działania przybierają różne formy, a jego inicjatorki dokładają wszelkich starań, aby poprzez nietuzinkowe akcje zaszczepiać w ludziach chęć pomocy potrzebującym. Jednym z takich przedsięwzięć jest właśnie cykl kolacji charytatywnych "Przyjaciele Gotują", w które chętnie włączały się kolejne kulinarne sławy, m.in.: Karol Okrasa, Robert Makłowicz, Andrzej Polan, Robert Sowa, Kurt Scheller oraz Ewa Wachowicz. Znani szefowie kuchni przyrządzali potrawy według własnych, unikalnych przepisów i serwowali je obecnym na kolacji gościom.
Plakat / Fot. mat. prasowe

Bogactwo smaków i atrakcji


Do tej pory dla osób, które zdecydowały się spędzić wyjątkowy wieczór z Przyjaciółmi gotował jeden kucharz. Tym razem będzie ich aż … siedmioro! Kulinarną gwiazdą dziewiątej edycji wydarzenia będzie ponownie Michel Moran, znany szef kuchni, juror programów MasterChef oraz MasterChef Junior, który do mistrzowskiego gotowania zaprosił zwycięzców i uczestników kulinarnych show: Beatę Śniechowską, Dominikę Wójciak, Damiana Kordasa, Natalkę Paździor, Luizę Baaziz i Erikę Salvat. Różni kucharze, różne smaki – wspólne menu. Co się w nim znajdzie? Danie główne – comber faszerowany z królika, przygotuje Michel Moran. O tym jakie jeszcze potrawy zaserwują kucharze, Goście kolacji przekonają się już wkrótce.

Założycielki Stowarzyszenia dbają o szczególną oprawę tego kulinarnego wydarzenia. Na Gości czeka zawsze moc atrakcji. Tak będzie również i tym razem. Kolację perfekcyjnie poprowadzi gwiazda telewizyjna, Małgorzata Rozenek-Majdan. Zaproszenie Przyjaciół ponownie przyjęła energetyczna Elisabeth Duda, która z wrodzonym sobie wdziękiem, będzie zachęcać Gości do udziału w licytacji wartościowych przedmiotów, przekazanych przez znane postaci świata kultury, sportu i show biznesu. Gościem specjalnym będzie Allan Starski - polski scenograf filmowy i teatralny, zdobywca Oscara. O muzyczny smak wieczoru zadba gwiazda polskiej sceny muzycznej, zespół Blue Cafe. Do tańca porwie Gości zespół Public Relations i DJ oraz Katarzyna Kasica. Z tanecznym show wystąpią również Natalia Augustyniak i Kacper Górczak.

Akcja - Licytacja


Ważnym i niezwykle emocjonującym punktem programu będzie licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję przez znane osoby. Goście kolacji będą mogli wylicytować, m.in. dwuosobowe zaproszenie do restauracji Michela Moran „Bistro de Paris”, kubeczek i talerzyk Allana Starskiego i Michela Moran z serii Exclusive Limited Edition - zestaw ze złotymi autografami autorów rysunku oraz złotym imieniem i nazwiskiem osoby, która go wylicytowała. Allan Starski przekazał również swój rysunek, który jest projektem dekoracji teatralnej do sztuki "Pajęcza Sieć" Agaty Christie, wystawionej w teatrze Syrena.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.