Facebook Google+ Twitter

Allegro Power w Poznaniu - sporo atrakcji i garstka widzów

Szybkie samochody, piękne dziewczyny, kierowcy rajdowi, motocyklista freestylowy i tylko garstka widzów. Wczoraj odbył się wakacyjny finał Allegro Power w Poznaniu.

Sportowe samochody w boksie Allegro Power. / Fot. Judyta RykowskaJak organizatorzy zapewniali na swej stronie, miała to być największa impreza z serii Allegro Power. Tymczasem przedsięwzięcie miało dużo wad i niedociągnięć. Możliwe, że sam finał nie był zbyt dobrze rozreklamowany - o czym świadczyłby tak rzucający się w oczy brak widzów.

Pokazy samochodów wyścigowych odbywały się już od godziny jedenastej. Lamborghini, Ferrari i Porsche stanęły na wysokości zadania i pokazały na co je stać na torze, specjalnie wyłączonym tego dnia z ruchu drogowego. Szereg konkursów (wyścigi symulatorami rajdowymi, zmiana koła na czas, przejazdy na Segway’u po torze przeszkód, wyścigi zdalnie sterowanych samochodów czy konkurs sms) przyciągały uczestników imprezy. A było o co walczyć. Zwycięzcy mieli fantastyczną możliwość przejażdżki (delikatnie mówiąc) sportowym autem, ze sławami rajdowymi za kierownicą: Leszkiem Kuzajem, Jarosławem Kazberukiem, Pawłem Ciurusiem, Tomaszem Kasperkiem, Marcinem Turskim, Dariusemz Polońskim i Tadeuszem Burkackim.

Imprezę prowadzili dwaj znakomici dziennikarze: Maciej Dowbor oraz Bożydar Iwanow. Dużo wrażeń dostarczył czołowy polski motocyklista freestylowy - Hubert Dylon Raptowny oraz najlepszy polski drifter, jakim jest Maciej Polody. Hubert zachwycał publikę m.in. jazdą na jednym kole czy staniem na motorze - słowem kaskaderskimi wyczynami. Natomiast pomarańczowy wóz Macieja oraz jego brawurowa jazda, z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów.Hubert Dylon Raptowny podczas jednego z pokazów. / Fot. Judyta Rykowska

Niestety, poza tymi wspaniałymi pokazami, na imprezie było parę rzeczy, które raziły. Fakt, który nie wszystkim przypadł do gustu - to zakończenie części motoryzacyjnej. Przejażdżki sportowymi samochodami, wcześniej wożącymi zwycięzców konkursów, należały tym razem do osób znanych i nieznanych, pracujących dla Allegro Power. Jedni muszą się nieźle się napocić, aby wygrać pamiętną podróż w jednym z konkursów, inni gotowi byli zapłacić potężne sumy pieniężne (na szczytny cel - pomoc w domach dziecka), aby również przeżyć coś niezwykłego, tymczasem prowadzący, czy dziewczyny z zespołu Allegro Power - doświadczyły tego, ot tak sobie, bez żadnego wysiłku.

Pokazy sportowych samochodów na ulicy Baraniaka w Poznaniu. / Fot. Judyta RykowskaNa imprezie tego typu, gdzie bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu, mogliśmy zaobserwować przejażdżkę motorem dziewczyny (również z zespołu Allegro Power) bez kasku! Takie rzeczy nie powinny mieć w ogóle miejsca.

Na pamiątkę każdy mógł przygarnąć sobie baner Allegro Power (z racji, że była to ostania impreza tego typu), którymi obwieszony był teren całej imprezy. Nie wiadomo tylko, czy zezwolenie to miało być gestem wobec widzów, czy chęcią pozbycia się niepotrzebnych reklam.

Zwieńczeniem całodniowej imprezy był koncert zespołu Dżem, który rozpoczął się o godzinie 21.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ciekawa relacja, celne spostrzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No sam show faktycznie bez urozmaicenia. Na mnie to jednak mimo wszystko podziałało, jak dam radę to obczaję te wyścigi, tx za info:D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

BioZ: zapraszam we wrześniu na wyścigi samochodowe na tor Poznań :) tam to Ci dopiero uśmiech z twarzy nie zejdzie :D

Generalnie impreza nudna jak flaki z olejem, jeździli po prostej w tę i z powrotem, przereklamowany Polody kręcił bączki, a przereklamowany Raptowny stale robił to samo... umiejętności pewnie mają, ale show kiepski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samochody śmigały aż miło, czasem ledwo szło kształt spostrzec, ale jak pruły to ogarniał mnie dziki, dziecięcy śmiech jak przy różnych fajnych przeżyciach. A w tle na focie mój blok^^...
Osobiście tylko tę część widziałem i minutę koncertu;).

No a dlaczego te bannery ludzie zabierali to w ogóle średnio mam pojęcie... Na obrus O_o??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.