Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5295 miejsce

Allegro: "Sprzedam fanpage ze 100 tys. lajków na Facebooku"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-19 15:30

Mimo tego, że od bardzo długiego czasu istnieje handel ludźmi z Facebooka, nikt nie umieścił odpowiedniego ostrzeżenia. Czy to znaczy, że administratorzy tej strony akceptują takie działania?

Sonda

Spotkałeś się kiedyś z kupowaniem lajków?

 / Fot. Robert Scoble, Creative Commons Attribution 2.0Sprzedaż fanpage na allegro trwa

... i ma się całkiem dobrze. Można znaleźć dziesiątki propozycji, każda z nich zawiera inną "paczkę" fanów. Słowo, które zaznaczyłem cudzysłowem, nie jest przypadkowe, bo tak właśnie tytułowanych jest sporo ofert. Znajdziemy tam takie ze 150 "lubię to", jak i te mające nawet 100 tys. fanów. Jest nawet firma, zbierająca członków facebookowej społeczności na zlecenie.

Stanowisko prawa

Właściwie nie ma żadnej odpowiedzialności karnej za takie działanie, dlatego że użytkownicy dobrowolnie biorą w tym udział. W ostatnim czasie było mnóstwo stron fanowskich, oferujących darmowe bluzy, kubki i inne przedmioty za zebranie odpowiedniej liczby osób. Najgorsze w tym jest to, że ludzie w to uwierzyli, a potem zostali kupieni przez kogoś na jakiejś aukcji.

Po co kupować?

Jest to pewien sposób działania w branży marketingowej. Dzięki temu, że mamy taką stronę, możemy promować produkt. Jednak na dłuższą metę nie przynosi to wielkich korzyści.

Czytaj więcej -->
(Patryk Popławski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.