Facebook Google+ Twitter

Allegro walczy z Google. Amerykanie niszczą konkurencję?

Allegro oskarża Google o promowanie nieuczciwej konkurencji za pomocą swojej wyszukiwarki. Wraz z Nokią i Oracle'em spółka chce lobbować przeciwko praktykom amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Logo Google / Fot. Coolcaesar/CC BY-SA 3.0Ta trójka to najnowsi członkowie koalicji FairSearch.org, której deklarowanym celem jest "ochrona i wspieranie konkurencji przy wyszukiwaniu w internecie" - czytamy na stronie internetowej organizacji. Należy do niej także m.in. gigant branży komputerowej Microsoft. Grupa Allegro jest pierwszą spółką z Europy Środkowo-Wschodniej, która dołączyła do koalicji lobbującej przeciwko Google. Główny zarzut koalicji to manipulacja algorytmem wyszukiwarki, aby jedne firmy faworyzować, a inne zmiatać z rynku.

"Decyzja ta została podjęta wobec obaw o możliwość zakłócenia konkurencji przez firmę Google, która zajmuje niezmiennie dominującą pozycję na rynku wyszukiwarek internetowych" - czytamy w komunikacie prasowym grupy Allegro, która zarzuca potentatowi rynkowemu dyskryminację należącego do polskiej spółki portalu ogłoszeniowego Tablica.pl.

"Jesteśmy zdania, że poprzez modyfikację algorytmu wyszukiwania Google bezpodstawnie dyskryminuje serwis Tablica.pl. Jesteśmy zaniepokojeni sposobem, w jaki Google wykorzystuje swoją pozycję dominującą i podejmuje arbitralne działania wobec Tablicy, bez ponoszenia za nie jakiejkolwiek odpowiedzialności i bez przestrzegania zasady jawności postępowania" - twierdzi Hein Pretorius, CEO Grupy Allegro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.