Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23685 miejsce

Allegro zablokowane przez promocję nowej płyty Luxtorpedy!

To, co dzieje się chwilę przed premierą nowej płyty Luxtorpedy, trudno opisać. Allegro zablokowane. 1000 płyt z autografami sprzedane w kilka minut. Z jednej strony szok, z drugiej złość fanów, którym się nie udało.

Płyty dla czytelników wiadomosci24.pl / Fot. Piotr May"Nawet spece od marketingu Allegro nie przewidzieli tego co się stało" - pisze Luxtorpeda na swoim profilu na Facebooku. Dwie minuty po rozpoczęciu aukcji pierwszej porcji płyt (200 sztuk), płyt już nie było. Allegro zostało zblokowane. To aż nieprawdopodobne. Kolejne "rzuty" płyt i znowu to samo. Serwery Allegro nie wytrzymywały, aukcja się zawieszała, a po odświeżeniu? Już po sprawie. Nie ma płyt.

Dziwna promocja?
Zaczęło się parę dni przed uruchomieniem aukcji. Wbrew logice i teoriom "walczących z piratami" Luxtorpeda zaczęła wrzucać kawałek po kawałku ze swojej nowej płyty na profil w YouTube. Każdy mógł posłuchać. Ale... równie łatwo, mógł kawałek ściągnąć na swój dysk. Luxtorpeda udostępniła wszystkie swoje utwory przed premierą ZA DARMO. Wydawać by się mogło, że w tym momencie jakakolwiek sprzedaż płyt jest bez sensu. Rzeczywistość udowodniła, że wbrew temu co wmawiają nam media, ludzie są uczciwi!

Założenie było proste. 1000 płyt z autografami miało się sprzedać tydzień przed premierą. Sprzedało się w kilka minut. Allegro zablokowane, Luxtorpeda tłumaczy się na swoim profilu. Fani z jednej strony szczęśliwi, z drugiej zawiedzeni. Dyskusji na forum i Facebooku nie ma końca.

Aukcja charytatywna, czyli trzynaście płyt, z których dochód w całości zostanie przekazany dla rodziny Stopy (zmarłego perkusisty takich kapel jak Brygada Kryzys, Moskwa, Armia, Izrael, VooVoo 2Tm2,3) też pobija rekordy. Ceny płyt już są sporo powyżej 500 zł, a to dopiero początek.

Co dalej? Luxtorpeda obiecuje, że dalej będzie płyty sprzedawała. Do 9 maja, co dzień będzie można kupić 200 płyt z autografami. Potem już tylko płytę bez autografów.

KONKURS
A w Wiadomosciach24.pl cały czas trwa konkurs, w którym możecie wygrać 2 płyty Luxtorpedy ze specjalną dedykacją dla czytelników wiadomosci24.pl. O konkursie piszemy tu: Nadciąga Luxtopreda

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Basia_allegro
  • Basia_allegro
  • 04.05.2012 11:17

mogli by wesprzeć inny polski serwis aukcyjny a nie nie polskie allegro. Jest aukcjusz.pl i swistak!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
  • Łukasz
  • 03.05.2012 19:52

"bzdurności tez o piractwie" człowieku ty myślisz? Zamiast kupować płytę ludzie ściągają ją z internetu. Robimy wielkie "HELOł" bo poszło 1000 płyt. Gdyby nie piractwo liczba sprzedanych płyt plasowała by się w granicach 37 459

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakkolwiek nie szaleję za tym bandem, ukłony głębokie za pokazanie bzdurności tez o piractwie. o tym, jak to okrada się muzyka, słuchając jego kawałka za free...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.